Fevzi Çakmak Mahallesi Parkı ve Mesire Alanı
Eklenme Tarihi: 24.10.2016 2821 Görüntülenme

Fevzi Çakmak Mahallesi Parkı ve Mesire Alanı

Modern bir şekilde kısa sürede yapımı tamamlanan Fevzi Çakmak Mahallesi parkı ve mesire alanı açılışını yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, açılış öncesi törene katılanlara hitaben bir konuşma yaptı. Başkan Vergili konuşmasında; “Karabük ’e şöyle bir baktığımızda yapılan işler, yapılan değişiklikler gözüküyor. Gerçi yapılan bu işler artık küçümsenmeye başlandı ama çok iyi biliyorum, daha vilayet olup da 3 yıllık döneminde bir park yapamayan bile vilayetler var. Bizim ölçeğimizde ki vilayetler içerisinde bu kadar işi, bu kadar çabayı gösterebilen, bu kadar finansmanı bulabilen ve yatırımları gerçekleştirebilen ikinci bir vilayette yok. Tabi bu çalışmaların hepsi nasıl oldu diye düşünürsek, biz sizlerden toplamış olduğumuz her liraları en iyi şekilde, en adil şekilde değerlendirdik. Belediyenin kasasının içerisine kimsenin elini sokmadık. Karabük Belediyesi’nin içerisine rüşveti sokmadık, yolsuzluğu sokmadık. Yalnızca sizlere hizmet etmek için bu toplamış olduğumuz paraları en adil şekilde dağıttık.

Yapılan işlere baktığınız zaman Karabük’te 7 yıl içerisinde mezbahası, hali, dolmuş durakları, alt geçidi, kent meydanı, kütüphanesi, yeni belediye binası, Şirinevler’de bir ticaret merkezi, 100. Yıl’da pazar yeri ve ticaret merkezi, iki pazar yerinin üstünün kapatılması, kilometrelerce kaldırım, kilometrelerce asfalt, su şebekesinin yüzde 70 yenilenmesi ve Devlet - Belediye işbirliğiyle Türkiye’nin en iyi arıtma tesisinin yapılması. TOKİ ile ilgili ben hiçbir zaman bu işi Belediye yaptı diye propaganda yapmadım ama Soğuksu’da ki kentsel dönüşümde en büyük emeği sarf eden, vatandaşın ucuz konut sahibi olabilmesi için çaba gösteren Karabük Belediyesidir ve Devlet bize ne zaman geldiyse, hangi kurum müdürlüğü geldiyse bir iş yapmak için, hepsinin yer tedarikleri ve planlamalarını yaptık. Hiçbirisine Karabük’te problem çıkartılmadı. Devlet Spor Müdürlüğü vasıtasıyla kapalı spor salonu ve gençlik merkezi yapıldı. Sosyal Sigortalar kurum binası eski halimizin olduğu yere yapıldı. Tapu dairesi için yer verdik. Bunlarla ilgili her türlü çabayı gösteriyoruz. Karabük’ün yenilenmesi için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Karabük’te değişmeyen dolmuş durakları, otobüs durakları kalmadı. Bu 450’nin üzerinde durak yapar. Buda bir Belediyeye 2-3 trilyona mal olur. Bütün derelerdeki korkuluklar düzeltildi, kilometrelerce yollara korkuluklar yapıldı.

Karabük Belediyesi personeli elinden gelen tüm çabayı gösteriyor. Belki de şuanda Türkiye’de en çok performansı gösteren kadrolardan birisi Karabük Belediyesi personeli ki bizde bu işleri müdürleriyle, amirleriyle, işçisiyle hep birlikte yapıyoruz. Tabi bunu çeken olacak çekemeyen olacak. Karabük’te bazı problemlerimiz var, yok değil. Karabük’te ki en büyük problemimiz, biz bunu Karabük’ü daha da güzelleştirebilmek için söylüyoruz, temizlik problemi. Karabük’teki temizlik problemini 1 aydır ele almaya başladık. Dükkanların önlerine mal çıkarma problemlerini disipline etmeye çalışıyoruz, hemen birileri bu konuların üzerinden yorum yapmaya başladı. Karabük’te ki temizlik görevlileri daha önceden gözüküyormuş da şimdi gözükmüyormuş. Hiç bir temizlik görevlisinin sayısı değişmedi. Çünkü biz Karabük’te daha temiz olalım deyince etrafını görmeye başladılar. Gazeteci ve televizyoncu kardeşlerimiz yorum yapmaya başladı. Ellerinde kamerayla çöplükleri çekmeye başladı. Karabük çok daha kötüydü. Biz şunu istiyoruz, herkes mahallesini temiz tutsun. Çöp konteynırı varken çöp konteynırının yanına çöpünü atmasın. 100. Yıl Mahallesinden bir tane mail geliyor, diyor ki burası çöplük gibi içerisine girilemiyor. Bende hemen ekipleri yollattırıyorum. Bir sitede iki kişi oturuyor, birbirine inat sitenin bahçesine 1 yıldan bu yana çöp dolduruyorlar. Bir esnaf arkadaşımız Başbakanlığa şikayet etmiş, kaldırım taşlarını söküp burayı beton yaptı, biz mallarımızı çıkartamıyoruz diye. Bir kere bende esnafım, ikincisi bir mal nasıl satılıyor senden daha iyi biliyorum, üçüncüsü sizin burayı kullanmaya hakkınız yok. Bu kaldırım vatandaşın, dükkân sahibinin değil. Yap vitrinini herkes malına baksın, gelsin alsın. Bu 2 yıl içerisinde Karabük’ü her konuda nasıl örnek şehir yaptıysak, doğalgaz dağıtımıyla şuanda Zonguldak doğalgazını daha yüzde 25 dağıtamadı. Bundan sonra 2 yıl boyunca asfaltın her türlü problemi bana ait, hiç kimsenin arabası çukura düşmeyecek Karabük’te. Önümüzdeki sene en az 150 kilometre daha kaldırım yapacağız. Herkes Karabük’te en iyi şekilde yürüyerek gidip gelebilecek.

Yürüyen merdivenler, asansörler yaptık, bütün camilere sıcak su sistemi taktık, bütün mezarlıkları tertemiz tutuyoruz, adam gibi bir şehir ortaya çıkardık 7 yılda. Eğer 500 bin nüfuslu bir şehir bu işlerin yarısını yapabildiyse, ben 1 gün bile Belediye Başkanlığı yapmam. Sen nasıl yaptın dersen, biz parayı iyi yönettik. Belediyenin kasasına kimseyi elini sokturtmadık. Ne zaman dara düşsek sizin dualarınız sayesinde önümüzdeki bütün kapılar açıldı. Benim sizden bir tek ricam şu; mahallemizi mümkün olduğu kadar temiz tutalım. Bir eksiğiniz varsa bizim bunları gidermek görevimiz. Temizlik görevlisi sayısını ne kadar çoğaltırsak bu paraları sizin paralarınızdan harcamış oluyoruz. O zaman ne olacak, sizin yolunuz kaldırımınız eksik kalacak” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Fevzi Çakmak Mahallesi parkı ve mesire alanı açılışı yapılan dualarla gerçekleştirildi.


 

 Projemizin tüm fotoğrafları için lütfen tıklayınız.

Post

Bilgi Sistemi Projesi

29.04.2019 439 Görüntülenme

İlimiz Merkez İlçedeki mekansal varlıklara ait grafik, sözel, multimedya verilerin toplanması, değerlendirilmesi, işlenmesi, analizi ve gösterimine yönelik yazılım, donanım ve işlem bileşenlerini bütünleşik olarak içeren özel bilgi sistemi faaliyete geçti.

Post

Sıfır Atık Projesi

15.04.2019 253 Görüntülenme

Sıfır Atık Projesi kapsamında atıkları kontrol altına almak ve gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmayı amaçlayan ve bu konudaki faaliyetlerini aralıksız sürdüren Karabük Belediyesi, Atık Getirme Merkezi üniteleri ve geri dönüşüm üniteleri yerleştirildi. Böylece elektrikli ve elektronik eşyalar, kağıt, karton, plastik, metal, cam, tekstil atıkları ve bitkisel atıklar ayrı ayrı sınıflandırılıp, toplanarak geri dönüşüme tabi tutulacaktır.

Post

Şirinevler Peyzaj Düzenleme Projesi

05.03.2019 1055 Görüntülenme

Araç ve yaya trafiğinin en yoğun olduğu bölgelerden birisi olan Şirinevler Bulvarı, yaptığımız peyzaj düzenlemesi ile modern ve estetik bir görünüme kavuştu. Orta refüj ve trafik adası üzerinde konuşlandırılan 11 adet fıskiyeli ahşap görünümlü havuz, hastane duvarı üzerinde yer alan 4 adet su perdesi ve 50 adet saksı formunda süs bitkisiyle hemşehrilerimize görsel bir zenginlik yaşatıyor. Ayrıca Araştırma hastanesi arkasında yeni açılacak bulvar ile trafik ulaşımı ciddi ölçüde rahatlatılmıştır.