Battı - Çıktı Kavşak Projesi (Üniversite Mahallesi)
Eklenme Tarihi: 17.08.2022 13:51:43 5793 Görüntülenme

Battı - Çıktı Kavşak Projesi (Üniversite Mahallesi)

Karabük - Safranbolu Kesintisiz Ulaşım Projesi kapsamında Karabük Belediyesi tarafından yaptırılan Balıklar Kayası Battı - Çıktı Kavşak projesinin resmi temel atma töreni 15 Eylül 2022 tarihinde gerçekleşti.

Başkanlık görevi içerisinde ulaşıma yönelik hayata geçirdiği projelerle konuşmasına devam eden Başkan Vergili; "Bu şekilde iki adet Battı - Çıktı yaptık, Karabük ile Safranbolu’yu birleştiren köprü yaptık. Yaya köprüleri, asansörler, yürüyen merdivenler yaptık. 123 park, 28 Sosyal Yaşam Merkezi yaptık. Çok yakında Kanyon Park ve Bilim Merkezimizin açılışını yapacağız. Şunu Karayolları, bunu DSİ yapacak diye beklemedik, Karabük için ne gerekiyorsa yaptık.

Şu anda dünyada yaşanan kriz nedeniyle maliyetler çok yüksek. Bizler hazırladığımız bu projeleri nasıl yapacağız diye düşünürken, valimizle ve milletvekillerimizle birlikte olduğumuz bir ortamda sağ olsun Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum önce 30 milyon lira, sonra da 70 milyon lira daha kredi verdi. Bu projenin maliyeti 100 milyon lira civarında. Bu proje Karabük’ün en az 100 yıllık bir problemini çözmüş olacak. Ben Belediye Başkanı seçildiğimde Karabük’teki araç sayısı 26 bin iken şu anda 70 binleri bulmakta. Bunun yanında önümüzdeki hafta Kent Orman’ın temelini atacağız. Yaklaşık 300 dönümlük muhteşem bir dinlenme alanı daha Karabük’e kazandıracağız. Yürüyüş parkurlarıyla, piknik alanlarıyla çok güzel bir yer olacak. Ayrıca içine inşa edeceğimiz semt karakolu ile de güvenli bir hale kavuşacak" şeklinde konuşmasını tamamladı.

Törende konuşan Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, yapımı devam eden projenin şehir trafiğini ciddi şekilde rahatlatacağını ifade etti. Güneş; "Diğer taraftan da devletimizin çalışmaları devam ediyor. KARDEMİR kavşağındaki çalışmalarımız da Karayolları tarafından yapılıyor. Tabi bu çalışmalar trafikte bazı aksaklıklara neden oluyor ancak her zahmetin sonunda bir rahmet olur. Karabük’te birlikte çalışıyoruz. Sayın Valimizle, Sayın Belediye Başkanımızla birlikte toplantılar yapıyoruz. Karabük’e yapılması uygun olan hizmetleri gündemimize alıyoruz. Belediye Başkanımız Bulak Kanyonunun bu tarafını tamamlıyor, bizde hemen karşısında Safranbolu Millet Bahçesini yapacağız, onunda projeleri bitti ve yakında ihaleye çıkacak. KARDEMİR kavşağındaki projemiz biraz gitti geldi. Ama şu andaki projemiz Araç Çayında yaptığımız ıslah projesi ve Millet Bahçesi projesiyle bir bütünlük arz edecek. O uyumu hep birlikte göreceğiz. Bu projeler çok kısa zamanda gerçekleşecek" şeklinde konuşmasına devam etti.


Balıklar Kayası Battı - Çıktı Kavşak Projesi Temel Atma Töreni Gerçekleşti

Temel Atma Töreni

Temel Atma Töreni

Temel Atma Töreni

Temel Atma Töreni

Temel Atma Töreni

Temel Atma Töreni

Temel Atma Töreni

Temel Atma Töreni

Post

60 Adet Toplu Taşıma Aracının Hizmete Alınması Projesi

13.07.2023 364 Görüntülenme

Gerçekleştirilen tören ile 12 Temmuz 2023 Çarşamba günü saat 17.00'de, 60 adet toplu taşıma aracı Karabük halkının hizmetine sunulmuştur.

Post

Kamyon ve Tır Garajı Projesi

09.05.2023 500 Görüntülenme

Şehrimizin ihtiyacı olan bir projeyi daha hayata geçiriyoruz. Şoförler ve Otomobilciler Odasıyla birlikte Antepoğlu Sanayi Sitesi bölgesinde hayata geçireceğimiz modern kamyon ve tır garajı kısa sürede hizmete girecek. Bundan sonra şehir merkezi ve mahalle aralarına park uygulaması son bulacak.

Post

15 Bin Lavanta Toprakla Buluştu

15.12.2022 690 Görüntülenme

Bir taraftan pikniğinizi yapacak, diğer taraftan lavanta bahçelerinde gezeceksiniz. Karabük lavanta kokacak. Kanyon Park'ta 15 bin lavantayı toprakla buluşturduk.