Kartaltepe Mahallesi Kartaltepe Parkı
Eklenme Tarihi: 07.11.2013 2571 Görüntülenme

Kartaltepe Mahallesi Kartaltepe Parkı

Karabük Belediyesi tarafından yapımına kısa bir süre önce başlanan Kartaltepe Mahallesi Park’ı düzenlenen törenle mahalle halkının hizmetine sunuldu.

Açılışın çocuk parkı olması münasebetiyle çocuklara ücretsiz pamuk şeker, Osmanlı macunu ve patlamış mısır dağıtımının yapıldığı park açılışında, mahalle sakinleri adına konuşma yapan Kartaltepe Mahallesi Muhtarı Hasan Pekcan konuşmasında: “Sayın Belediye Başkanım böyle güzel parkı bizlere sunduğunuz için, bu parkı yaptığınız için, sahsınıza ve tüm çalışanlarınıza teşekkür ederim. Sayın Başkanım benim mahalleme yapmış olduğunuz hizmetleri mahallemde bilsin. Su borularımız değişti, doğalgazımız %98 bitti, Toki’nin karşısındaki Yenişehir’e kadar yapılan istinat duvarı bitti. Yalnız sizden tek isteğimiz Toki’nin arasından Yenişehir’e 200 Evlere yaptığınız gibi bir köprü istiyoruz” dedi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili yaptığı konuşmasında: “Biliyorsunuz daha önceki Belediye hizmetlerinde konuşulan, tek konuşulan Belediye bütçesinde para kalmadı, Belediyenin parası yok, Belediyenin borcu var, işte bunu bir dahaki dönem öbürünü bir sonraki dönem diye sırayla bir sonraki seneye yaymaktı. Program şu anda Karabük’te çok temel başlıklarla sayacağım mezbaha, hal, bütün camilere sıcak su takılması, tüm mezarlıklara mescit ve abdest alma yerleri yapılması, battı çıktı, dolmuş durakları, kütüphane, hemen hemen bütün mahallelerde sosyal yaşam merkezleri, bütün Karabük’ün %75 su tesisatının değişimi, ana borular dahil hemen hemen şehrin %75 asfaltlanması, 4.5 yılda bu güne kadar olmamış bir olay, tüm şehrin %95 doğalgaz ulaşımı, dikey asansörlerimiz, yatay asansörlerimiz, yürüyen merdivenlerimiz, ticaret merkezlerimiz, yaya köprülerimiz derken olmayacak bir çalışma, olmayacak bir bütçe hesapladık ve bir gün işçisinin maaşını bir gün geç ödememiş Belediye. Şu ana kadar 120 kişi emekli ettik. Herkesin emekli ikramiyesini zamanında ödeyen bir Belediye ve parayla ilgili hiçbir zaman ağlamayan, sızlamayan. Ben hükümetten yardım alamadım. Hükümet şu işi yapmadı, hükümet bu işi yapmadı diye yakınmayan bir Belediye ve hükümet mensupları dahil şuanda sürekli yakınmakta. İşte biz hükümetten gerekli desteği alamıyoruz. Türkiye’nin en iyi suyunu içiyoruz, en kaliteli ve en ucuz suyunu içiyoruz. Belediye olarak her eve sudan 35 lira, 40 lira katkıda bulunuyoruz. En kaliteli ve en ucuz su hiç kimsenin şişe suyu almasına gerek yok. Bir tüp 75 lira, doğalgaz kullanan evlerde 15 lira. Bir tüp parası en kötü ayda 50 lira, bir tüp parası her eve bir gelir temin etmiş oluyoruz. Biz ayda 100 ve 150 lira her eve indirim sağlamış oluyoruz ve bu senede 1.500-2.000 lira olur. Hiç farkında olmadan bu kadar parayı tasarruf ediyorsunuz. Su parası, gaz parası, halk ekmeği parası. Ulaşım, Türkiye’nin en ucuz ulaşımı. Biliyorsunuz ilk Dıt Kart uygulamasını burada yaptık. Yine bunların kontrolleri. Bu güne kadar bir cezai uygulaması olmadan en hijyenikli, en temiz fırınlar şu anda Türkiye’de Karabük’tedir. Ben bu kadar iddialıyım” dedi.

Konuşmaların ardından Kayabaşı park açılışı protokol ve çocuklarla birlikte yapıldı. Park alanının gezilmesinin ardından katılanlara ikramda bulunuldu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post

60 Adet Toplu Taşıma Aracının Hizmete Alınması Projesi

13.07.2023 358 Görüntülenme

Gerçekleştirilen tören ile 12 Temmuz 2023 Çarşamba günü saat 17.00'de, 60 adet toplu taşıma aracı Karabük halkının hizmetine sunulmuştur.

Post

Kamyon ve Tır Garajı Projesi

09.05.2023 495 Görüntülenme

Şehrimizin ihtiyacı olan bir projeyi daha hayata geçiriyoruz. Şoförler ve Otomobilciler Odasıyla birlikte Antepoğlu Sanayi Sitesi bölgesinde hayata geçireceğimiz modern kamyon ve tır garajı kısa sürede hizmete girecek. Bundan sonra şehir merkezi ve mahalle aralarına park uygulaması son bulacak.

Post

15 Bin Lavanta Toprakla Buluştu

15.12.2022 685 Görüntülenme

Bir taraftan pikniğinizi yapacak, diğer taraftan lavanta bahçelerinde gezeceksiniz. Karabük lavanta kokacak. Kanyon Park'ta 15 bin lavantayı toprakla buluşturduk.