İyi Parti Meclis Üyeleri

Mehmet ÜSTÜNDAĞ

Mehmet ÜSTÜNDAĞ

Meclis Üyesi

1959 yılında, Kastamonu iline bağlı Çatalzeytin ilçesinin Farya (şimdiki adı: Yemişli) köyünde dünyaya geldi. İlkokulu doğduğu köyde okudu. Daha sonra Karabük’te Yenişehir Orta Okulunu bitirip, akabinde Karabük Demir Çelik Lisesinde öğrenip görüp mezun olduktan sonra, 1977 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Coğrafya Bölümünden Haziran 1981'de mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Tuzla Piyade Okulunda dört aylık eğitim süresini tamamladıktan sonra bir yıl Artvin’in Borçka ilçesinde yedek subay olarak askerlik görevini tamamladı.

13 Aralık 1983 tarihinde Kırklareli ili Vize Lisesinde coğrafya öğretmeni olarak göreve başladı. Vize Lisesindeki görevinden 1987 yılı Ekim ayında, eş durumu tayinle ayrılarak Karabük İmam Hatip Lisesinde öğretmenlik görevine naklen atandı.

29 Eylül 1989 tarihinde, Karabük’ün ilk özel dershanesi olan Özel Yeni Çözüm Dershanesinde coğrafya öğretmenliği görevine atanmak için resmi okuldaki görevinden istifa ederek özel öğretim kurumlarındaki görevine başlamış oldu. Adı geçen dershanede 1992–1998 yılları arasında dershane müdürlüğü görevini yürüttü. 1998 – 2002 yılları arasında Özel Karabük Dershanesinde coğrafya öğretmenliği görevini ifa ederek, 2002 yılında açıktan atama yoluyla yeniden kamudaki öğretmenlik görevime geri döndü. 2002- 2003 eğitim öğretim yılında Yenice Ülkü İlköğretim Okulunda sosyal bilgiler öğretmeni olarak başladığı bu görevinden 2003 Temmuz ayında eş durumu tayinle Karabük Anayasa İlköğretim okulundaki sosyal bilgiler öğretmenliği görevine başlayıp, 31 Temmuz 2008 tarihinde bu okulda görevinden kendi isteğiyle emekli oldu.

2008 Eylül ayından itibaren Özel Karabük Final Dergisi Dershanesinde coğrafya öğretmenliği görevini yürütmekteyken, 2009 -2015 yılları arasında aynı kurumda kurucu temsilcisi ve müdür olarak görev yaptı. Özel öğretim kurumlarındaki görevleri sırasında anonim şirket yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu. Dershanelerin dönüşüm sürecinde Özel Karabük Merkez Final Temel Lisesi olarak faaliyetini sürdüren bu kurumda 2015- 2017 yılları arasında kurucu temsilcisi ve okul müdürü olarak görev yaptı. 31 Temmuz 2017 tarihinde bu görevinden kendi isteğiyle ayrıldı.

2017 Aralık ayında yapılan kongre sonucu Karabük Cumhuriyet Halk Partisi il yönetimine seçildi. İl yönetimindeki görevi sırasında basın, yayın ve kamu kurumlarından sorumlu başkan yardımcılığı görevini yürüttü. Bu görevinden 31 Mart 2019'da yapılan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisinden belediye meclisi üyeliği seçimlerine katılmak amacıyla istifa etti.

Evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

Şahin KARATAŞ

Şahin KARATAŞ

Meclis Üyesi

01.01.1955 Beypınar Köyü, Gürün ilçesi, Sivas doğumludur. İlkokulu Karabük Soğuksu İlkokulu, ortaokulu Karabük Fevzi Çakmak Ortaokulu, liseyi Zonguldak Mehmet Çelikel Lisesinde okudu. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyal Bilimler mezunudur.

1977 yılında Karabük Belediyesinde memur olarak işe başladı. Sırasıyla Temizlik İşleri Müdürlüğü, Hal Müdürlüğü, İtfaiye Müdürlüğü, Yazı İşleri Müdürlüğü, Mezarlıklar Müdürlüğü, Trafik Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

1999 yılında MHP'de Karabük İl Belediye Başkanı Adayı oldu. Uzun yıllar Ülkü Ocakları Başkanlıklarında bulundu.

Etimesgut Belediyesinde Park Bahçeler Müdürlüğü ve 6 yıl Belediye Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Amatör Spor Kulüplerinde Çamdibi Spor'da sporcu, teknik direktör ve kulüp başkanlığı, Belediyespor'da kulüp 2. başkanlığı, Karabük Demirspor, Esnafspor kulüplerinde idareci olarak görevler yaptı.

Ortadoğu, Yeni Düşünce, Karabük Postası gazetelerinde milli ve manevi konularda yazıları yayınlandı. Atatürk, Hasan Tahsin ve çevre konularında Karabük Postası Gazetesinin düzenlediği yarışmalarda birincilik ve jüri özel ödülleri aldı.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Mehtap BAŞARAN

Mehtap BAŞARAN

Meclis Üyesi

Kenan KARABACAK

Kenan KARABACAK

Meclis Üyesi

08.02.1953 Kayabaşı Mahallesi, Karabük doğumludur. Sırasıyla Kayabaşı İlkokulu, Merkez Ortaokulu ve Karabük Demir Çelik Lisesinden mezun olmuştur. Yüksek öğrenimini Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesinde tamamlamıştır.

Çalışma hayatını Serbest İnşaat Mühendisliği hizmetleri (çelik ve betonarme yapı projelendirme, şantiye şefliği ve kontrol hizmetleri vb.) gayrimenkul değerleme uzmanlığı hizmetleri, inşaat müteahhitlik hizmetleri olarak yapmıştır ve halen devam etmektedir.

Siyasi hayatında, Anavatan Partisi Merkez İlçe Başkanlığı, Kurucu İl Başkanlığı, Belediye Meclis Üyeliği ve İl Genel Meclis Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

  • 1
Canlı Destek Hattı