Başkan Vergili: “Karabük 2020-2024 Seneleri Arasında Şantiye Haline Gelecek”
Eklenme Tarihi: 14.11.2019 540 Görüntülenme

Başkan Vergili: “Karabük 2020-2024 Seneleri Arasında Şantiye Haline Gelecek”

Daha önce şehrin yüksek ve engebeli mahallerinde yürüyen merdivenler, üst geçitler, yaya köprüleri, kule asansörler ve yatay asansör yaparak vatandaşlarımızın rahatça ulaşımlarını gerçekleştirebilmesini sağlayan Karabük Belediyesi, 4. Kule Asansörün temelini Namık Kemal Mahallesinde düzenlenen tören ile attı.

Temel atma törenine, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin yanı sıra, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, meclis üyeleri, daire müdürleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Tören öncesi bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; "Karabük'ü 3'üncü dönem de bize emanet ettiniz. Bizde sizleri mahcup etmeden önümüzdeki 4 sene boyunca yapılması gereken işleri tamamlamaya gayret edeceğiz. Karabük'ün problemleri devam ediyor. Bu problemleri çözmek için gece gündüz demeden tüm mesai arkadaşlarımla ve meclis üyelerimle beraber kararlar alıp çalışmalarımızı başlattık.

2020 ile 2024 Seneleri Arası Karabük Şantiye Haline Gelecek
Seçim döneminde Türkiye'nin en zengin belediyesinin Karabük Belediyesi olduğu iddiasında bulunuyorduk. Arkadaşlarımız da ellerinde hesap makinesi bizim ne kadar borcumuzun olduğunu hesap etmeye gayret ediyorlardı. Tabi bu kâğıt üzerinde hesap edilecek bir durum değildi. Buraya gelmeden evvel İmar Müdürlüğümüzden mevcut mal varlığımızı istedim ve 300 trilyonun üzerinde bir mal varlığımızın olduğunu gözlemlemiş oldum. Biz bu 300 trilyon ile Karabük'ün şeklini tamamen değiştirebiliriz. Seçim döneminde evvela Karabük'ün yağmur suyu ile ilgili olan problemlerini çözeceğiz demiştik. İnşallah önümüzdeki sene çalışmalara başlıyoruz. Kesintisiz ulaşım demiştik. Bu proje ile ilgili de önümüzdeki sene çalışmalara başlıyoruz. Yine Sağlık Tarama Merkezi ve Bilim Merkezinin proje çalışmaları devam ediyor. İnşallah önümüzdeki 4 sene içinde yaşlılarımız, gençlerimiz ve çocuklarımız ile ilgili aktif çalışmalarımız olacak. 2020 ile 2024 seneleri arası Karabük şantiye haline gelecek.

Şu anda Karabük'ümüzün neredeyse hiç bir noktasını asfaltsız bırakmadık. Kaldırımlarımızı yaptık, istinat duvarlarımızı yaptık. Civar vilayetlerin hiç birisi bizim yaptıklarımızın yüzde 10'unu dahi yapamadı. En basit örneği Karabük’te şuan yüzde 98 oranında doğalgaz kullanımı varken Zonguldak hala yüzde30'ları geçemedi.

Türkiye'nin En Zengin Belediyesi Karabük Belediyesi'dir
Yakında yine aynı şekilde açılışlarımız ve temel atma törenlerimiz devam edecek. Ankara Caddesinde emeklilerimizin dinlenip televizyonlarını izleyebilecekleri çok güzel bir Emekliler Evi açıyoruz. Yine içerisinde kafeleri, restaurantları olan Türkiye'de hiç bir belediyenin kendi bütçesi ile yapamayacağı Spor Vadisi'ni de önümüzdeki sene tamamlamış olacağız. Hizmetlerimize şöyle bir baktığımız zaman Battı Çıktı olmasaydı, Karabük'te trafik problemini hiç kimse çözemezdi. Yine 5000 Evler'de yapmış olduğumuz köprü hiç bir belediyenin kendi gücü ile yapabileceği bir icraat değildir. Bunun gibi sayısız projeyi Karabük Belediyesi kendi gücü ile gerçekleştirmiştir. Şuanda da Türkiye'nin en zengin belediyesi Karabük Belediyesi'dir. Önümüzdeki dönem gerçekleştireceğimiz projeler için kasamızda 20 trilyon lira hazır bulunmaktadır.

Son 5 yılda iktidar partisi ile koordineli bir şekilde gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız ile çok büyük mesafeler kat ettik. Yapılacak işlerin çoğunu birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirdik. Ama şunu da söylemeliyim milletvekillerimizin biraz daha aktif olması gerekiyor. 10 yıldan bu tarafa kangren olan Ak Köse 1, Ak Köse 2 ve Ak Köse 3'ü bu dönem içerisinde yaptırmalarını kendilerinden bekliyoruz.

İktidar partisi ile son 5 yılda gerçekleştirdiğimiz koordineli çalışma sonucunda Makas Başı’ndaki Spor Kompleksini yaptırdık. Aynı şekilde 5000 Evler'de yapılan Sporcu Fabrikası'nın yerini belediyemiz Spor İl Müdürlüğüne vermiştir. Biz bize gelen talepleri en hızlı şekilde yerine getirmekteyiz. Tabi bu hizmetlerin içerisinde emeği olan Mehmet Ali Şahin Beyi Karabük her zaman minnet ile anacaktır. Yine Mehmet Ceylan Beyin Karabük'e olan hizmetlerini Karabük minnet ile anacaktır.

Önümüzdeki süreçte 2 tane Asansör Kulesi projemiz mevcut. Bu projelerin toplam değeri 5 trilyon liranın üzerinde. Yeni Mahalle, Atatürk Mahallesi ve Namık Kemal Mahallesi'ne hitap edecek bu Asansör Kule'nin temelini atıyoruz. Bu Asansör Kule yapmış olduğumuz asansörlerin içerisinde ki en yüksek Asansör Kule olacaktır.

Yine şehrimizin en büyük problemlerinden biri olan çevre kirliliği ile ilgili problemin tek ayağı olarak Demir Çelik kalmıştır. Önümüzdeki günlerde Demir Çelik ile yapacağımız anlaşmalar veya Demir Çelik'e yaptıracağımız yaptırımlar neticesinde, en geç 2 yıl içerisinde Karabük'ü hava kirliliğinin az olduğu şehirler arasına sokmaya gayret edeceğiz. Temel atma törenine geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim“ dedi.

Temel atma töreni yapılan duanın ve kurban kesiminin ardından Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ve protokol üyelerinin birlikte butona basmalarının ardından sona erdi.


Başkan Vergili: “Karabük 2020-2024 Seneleri Arasında Şantiye Haline Gelecek”

Post

Kesintisiz Ulaşım Projesi Start Alıyor

23.06.2020 1043 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili yeni dönem projelerine hız verdi. Geçtiğimiz hafta şehrin yağmur suyu drenaj problemine köklü çözüm üretecek olan projenin startını veren Başkan Vergili’nin şimdiki hedefi ise Kesintisiz Ulaşım projesi.

Post

Karabük’ün Yağmur Suyu Drenaj Problemi Sona Eriyor

19.06.2020 203 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, şehrin köklü sorunlarından birine daha neşteri vurdu. Başta şehir merkezi olmak üzere, ana arterlerde yağmur suyuna bağlı sel ve su baskınlarını ortadan kaldıracak olan projeye ilk boru dualarla ve kurbanlarla konuldu. Karabük Belediye Başkanı Vergili; “Bu proje belki de Türkiye´de bir ilk olacak. Bizim ölçeğimizdeki hiç bir şehir de, yağmur suyu drenaj hattı tamamlanmış değil” dedi.

Post

Vergili: "Karabük´te Çok Büyük Tehlike Çanları Çalıyor"

16.06.2020 238 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili BRTV ekranlarında katıldığı programda, Korona virüs ile mücadeleden Katı Atık Bertaraf Tesisine, Filyos Limanından Kesintisiz Ulaşım projelerine kadar birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Vergili; "Benim gördüğüm Karabük´te sosyal mesafe kuralları bitmiş ve Karabük´te çok büyük tehlike çanları çalıyor" dedi.