Üniversite Mahallesi Üniversite Parkı
Eklenme Tarihi: 24.12.2013 1706 Görüntülenme

Üniversite Mahallesi Üniversite Parkı

Karabük Belediyesi 3 ay da 33 temel atma ve açılış kapsamında 23. parkı Üniversite Mahallesin de açıldı. Açılışa mahalle sakinleri, Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman, TSO Başkan Yardımcısı, MHP İl Başkanı Metin Demirel, daire müdürleri, Ülkü Ocakları Başkanı Yalçın Samet Sarıtaş ve mahalle muhtarları katıldı.

Üniversite Mahallesi Muhtarı Necati Müsellim yaptığı konuşmada; “Başkan Vergiliye ve ekibine yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ederim” dedi.

Park açılışında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Vergili; “Karabük bizden önce zincirlerle yolları bağlanmış, akşamları çat pat aydınlatılmış bir şehirdi. Ak Partili arkadaşlarımızın bizden önce yönettiği bir şehir. Bu arkadaşlarımız belediyecilik üzerine ders vermeye başladı. Battı Çıktı şöyledir, diğerleri böyledir. Bakın biz en önemlisi Belediye de siyasetin ve rüşvetin konuşulmadığı, adam ayırmacılığın konuşulmadığı, A partili B partili diye adam çıkarılmadığı Türkiye de tek Belediyesiyiz. Türkiye’de rüşvetin konuşulmadığı, Belediye Başkanının Belediye’nin sırtından şunu yaptı bunu yaptı diye konuşulmadığı tek vilayet Belediyesiyiz, bunu iddia ediyorum. Şimdi arkadaşlarımız siyaset yapıyor. Daha evvelden bu şehrin dolmuş durakları problemi, üst geçit problemi yok muydu, bu şehrin meydan problemi yok muydu, bu mahallenin biz geldiğimiz de nüfusu 2’ye katladı. Bu mahallede 5. katlara su çıkıyor muydu, asfalt var mıydı. Biz elimizden geldiği kadar hizmet yapmaya çalıştık. 4,5 yılda %70 su borusunu değiştirdik. Bunun üzerine bir daha alt yapı olmaz. Karabük’te % 95’inde doğalgaz var, tüp 75 TL’den 60 liraya düştü. Tabi birileri Karabük’te yaşamıyor. Karabük altın çağını yaşıyor. Karabük’te herkes yaşamak için özenmeye başladı.

Şimdi size bir il başkanının istişare toplantısındaki yazısını okuyacağım. AK partili, MHP’li veya CHP’li olmasının hiç önemi yok. En önemli hadise Karabük’e hizmet hadisesidir. Kim taş üzerine taş koyuyorsa, hangi partili olursa olsun ondan Allah razı olsun. Yazısı şöyle “Bu Battı Çıktı Karabük’e atılan en büyük kazıktır. Bu Battı Çıktı yapılmamalıydı. Biz Karabük’te inat siyaseti istemiyoruz”. Sen buraya daha evvelki Belediye Başkanına 12 metre yüksekliğin de üst geçit yaptırıyordun. Ne problemi oldu bu geçit’in, şu mahallenin bile inşaat sayısı 2 kat arttı. Bu Battı Çıktı 2 saat kapatılsın Karabük’te akşama kadar trafik problemi yaşanır. Bir de demiş ki biz popülist siyaset yapmayacağız. Ne katkınız oldu Karabük’te. Bizim hiçbir kurumla problemimiz olmaz, olmadı, her işimiz hal oldu ama onlar engelledi.

Karabük’te çok ortaklı şirket kurup 100, 500 kişiye iş imkanı sağlayacakmış. 12 sene milletvekilliği yaptın da niye bu milleti yan yana getirip de bir iş yeri açmadın. Biz Hamzalardaki Belediye’nin yerini verdik bir şirket kurulsun diye ama Çevre Bakanlığı izin vermedi sel baskını riski var diye ama o şirketin yerinin önüne sen Kızılay’ın Afet Deposu kurulmasına izin verdin. İlk sel alacak yer sen afet deposu yaptırdın. Niye sel baskını vardı da niye izin verdin.

Sen bazı projelerini söylüyorsun ama arkasından şunu devlete yaptıracağım, bunu devlete yaptıracağım diyorsun. Sen Belediye Başkanımı olacaksın, yoksa Devletin Başına Genel Müdür mü olacaksın. Bunların projeleri alt yapısı öyle bir iki gün de olacak işler değil. Milleti kandırmaya gerek yok.

Biz onların söyledikleri palavra dışında her işi yaparız. Palavrası olmadan atıp tutmadan Kanun, yasa çevresi için de hiç eksiksiz yaparız. Hiç abartmadan, milletin sırtına yıkmadan, Devletin sırtına yıkmadan hepsini yaparız. Geçmişte nasıl geçekleştirdiysek halinden mezbahasına, yatay asansöründen yürüyen merdivenine, Meydana kadar yapamayacağız hiçbir iş olmaz Allahın izni ile. Yeter ki siz dualarınızı eksik etmeyim” dedi.

 
 
 
 
 
 

Post

60 Adet Toplu Taşıma Aracının Hizmete Alınması Projesi

13.07.2023 364 Görüntülenme

Gerçekleştirilen tören ile 12 Temmuz 2023 Çarşamba günü saat 17.00'de, 60 adet toplu taşıma aracı Karabük halkının hizmetine sunulmuştur.

Post

Kamyon ve Tır Garajı Projesi

09.05.2023 500 Görüntülenme

Şehrimizin ihtiyacı olan bir projeyi daha hayata geçiriyoruz. Şoförler ve Otomobilciler Odasıyla birlikte Antepoğlu Sanayi Sitesi bölgesinde hayata geçireceğimiz modern kamyon ve tır garajı kısa sürede hizmete girecek. Bundan sonra şehir merkezi ve mahalle aralarına park uygulaması son bulacak.

Post

15 Bin Lavanta Toprakla Buluştu

15.12.2022 690 Görüntülenme

Bir taraftan pikniğinizi yapacak, diğer taraftan lavanta bahçelerinde gezeceksiniz. Karabük lavanta kokacak. Kanyon Park'ta 15 bin lavantayı toprakla buluşturduk.