Kurban Satış Noktasında Yer Tahsisi Ücretsiz
Eklenme Tarihi: 04.06.2024 120 Görüntülenme

Kurban Satış Noktasında Yer Tahsisi Ücretsiz

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde kurban satışları Yenice yolu üzeri, Melise Köyü karşısında ki belediyemiz mezbaha alanında kurulan kurban satış noktasında yapılacaktır.

Kesimler ise her yıl olduğu gibi belediyemiz mezbahasında bayramın 1. günü dini kurallara uygun ve hijyenik bir şekilde vatandaşlarımıza ücretsiz olarak yapılacaktır.

Ayrıca vatandaşlarımızın kurbanlarını rahat bir şekilde alabilmeleri ve mezbaha alanına ulaşımlarını sağlamak amacı ile kurbanlık satış yerine belediyemiz tarafından ücretsiz servis hizmeti de sağlanacaktır.

Ücretsiz servis hizmetimizin sefer saatleri ise şu şekildedir;
Balık Pazarı (Kalkış) 09.00 - 11.00 - 13.00 - 15.00 - 17.00
Mezbaha (Kalkış) 10.00 - 12.00 - 14.00 - 16.00 - 17.15

Bu yıl ise farklı olarak Belediye Başkanımız Özkan Çetinkaya’nın insiyatifleri ile  belediyemiz kurbanlık satışı yapacak olan vatandaşlarımızdan yer tahsis ücreti almayacaktır. Vatandaşlarımız hayvanlarını getirdiklerinde, hayvanları ücretsiz bir şekilde kurban satış alanına alınacaktır.

Kurban satışı yapacak olan vatandaşlarımızın 07.06.2024 Cuma günü saat 12.00’ye kadar kurban satış alanındaki birimimize ya da merkez belediye binamız 2. kattaki Halkla İlişkiler birimimize müracaat etmeleri gerekmektedir. Aynı gün belediye binamız 2. kattaki toplantı salonumuzda saat 15.00’de yer tahsisi için kura çekimi yapılacaktır.

Belediyemiz tarafından kurbanlık satış noktası olarak belirlenen Hayvan Pazarının dışında satış yapılması kesinlikle yasaklanırken, yasağa uymayanlara ise Zabıta Müdürlüğümüz ekiplerince gerekli cezai işlem uygulanacaktır. Kurbanlık satışı yapılan alanda ise denetimler Veteriner Müdürlüğümüz tarafından yapılacaktır. İstek ve şikâyetlerinizi 444 21 78 numaralı Belediye Çağrı Merkezine de iletebilirsiniz.

Post

Belediye Başkanımız Özkan Çetinkaya Kurban Satış Alanını Ziyaret Etti

15.06.2024 34 Görüntülenme

Belediye Başkanımız Özkan Çetinkaya Kurban Bayramı öncesinde Yenice yolu üzeri, Melise Köyü karşısındaki Belediyemiz mezbaha alanında kurulan kurban satış ve kesim alanını ziyaret ederek, kurban satıcıları ve vatandaşlar ile sohbet edip, taleplerini dinleyip, bayramlarını kutladı.

Post

Karabük Valisi Sayın Mustafa Yavuz’dan İtfaiye Müdürlüğümüze Ziyaret

15.06.2024 39 Görüntülenme

Karabük Valisi Sayın Mustafa Yavuz, İtfaiye Müdürlüğümüzü ziyaret ederek, İtfaiye personelimiz ile bir süre sohbet edip, bayramlarını kutladı.

Post

Karabük Kamu Kurumu ve Kuruluşları Arası 4. Bahar Futbol Turnuvası Şampiyonu Cezaevi Alsancak Takımı

14.06.2024 31 Görüntülenme

Belediye Başkanımız Özkan Çetinkaya, Karabük 4. Geleneksel Kamu Kurum ve Kuruluşlar Arası Bahar Futbol Turnuvası final müsabakasına katılarak, turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan Cezaevi Alsancak Takımı ile turnuvayı 2. olarak tamamlayan belediyemiz futbol takımını ve turnuvaya katılan tüm takımları tebrik etti.