Şehrimizin Varoluş Sebebi KARDEMİR'imizin ve Karabük'ümüzün 87. Yıl Dönümü Kutlandı
Eklenme Tarihi: 03.04.2024 149 Görüntülenme

Şehrimizin Varoluş Sebebi KARDEMİR'imizin ve Karabük'ümüzün 87. Yıl Dönümü Kutlandı

Kardemir Karabük Demir Çelik Fabrikalarının temellerinin atılmasının ve Karabük’ün kuruluşunun 87. yılı düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Karabük Valiliği Atatürk Köşesinde düzenlenen etkinlikte kutlama komitesi adına Vali Mustafa Yavuz tarafından çelenk sunumu yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam programda konuşan Karabük Valisi Mustafa Yavuz; "3 Nisan 1937’de çeltik tarlalarında temeli atılan, gücünü emek ve çelikten alan KARDEMİR; yaktığı mavi ateşi ile âdeta Karabük’ün doğuşunu müjdelemiştir. Yakılan o ateş, sadece fabrikaların bacalarında değil, aynı zamanda umutların da ateşleyicisi olarak küllerinden yeniden doğan bir milletin yüreklerinde yankılanmıştır. Çünkü 3 Nisan’da yazılan bu hikâye, bir kentin değil, aksine koskoca bir milletin azminin, emeğinin ve kararlılığının da hikayesidir" dedi.

Konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmasından dereceye giren öğrencilere Vali Yavuz tarafından ödülleri verildi.

Halk oyunları gösterisinin ardından Fotoğraflarla Cumhuriyetin Sanayileşme Öyküsü Sergisinin gezilmesi ile program sona erdi.


Şehrimizin Varoluş Sebebi KARDEMİR'imizin ve Karabük'ümüzün 87. Yıl Dönümü Kutlandı

Post

Emekli Vatandaşlarımızın Dikkatine

20.04.2024 91 Görüntülenme

Emekli vatandaşlarımızın toplu taşıma hizmetimizden ücretsiz olarak yararlanmaya devam edebilmeleri için; 30 Nisan’dan önce toplu ulaşım kartlarını güncelletmeleri gerekmektedir. Balık Pazarı Kart Dolum Merkezi veya Sosyal Yaşam Merkezlerimize toplu ulaşım kartlarınızı teslim ettikten sonra güncel kartınızı bir sonraki iş günü alabilirsiniz.

Post

KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Demir’den Belediye Başkanımız Özkan Çetinkaya’ya Ziyaret

20.04.2024 49 Görüntülenme

KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde Karabük Belediye Başkanı seçilen Özkan Çetinkaya’ya hayırlı olsun temennisinde bulunarak yeni görevinde başarılar dilediler.

Post

AK Parti Genel Merkezi Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Tamer’den Belediye Başkanımız Özkan Çetinkaya’ya Ziyaret

20.04.2024 55 Görüntülenme

AK Parti Genel Merkezi Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve önceki dönem Kayseri Milletvekili Op. Dr. Sayın İsmail Tamer ile beraberindeki AK Parti heyeti, 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde Karabük Belediye Başkanı seçilen Özkan Çetinkaya’ya hayırlı olsun temennisinde bulunarak yeni görevinde başarılar dilediler.