Engelli Bireylere Yönelik Aktif Yaşam Merkezi Protokolü İmzalandı
Eklenme Tarihi: 12.09.2023 112 Görüntülenme

Engelli Bireylere Yönelik Aktif Yaşam Merkezi Protokolü İmzalandı

Engelli Bireylere Yönelik Aktif Yaşam Merkezi Protokolü Valilik makamında imzalandı.

Valilik Makamı Toplantı Salonunda gerçekleştirilen protokol törenine Karabük Valisi Sayın Mustafa Yavuz, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdurrahman Bilgiç ve diğer yetkililer katıldı.

Ülkemiz genelinde 135 adet bulunan Engelli Bireylere Yönelik Aktif Yaşam Merkezi ile engelli bireylerin toplumsal yaşama katılımlarını ve bağımsız yaşama becerilerinin artırılmasını desteklemek, engelli bireye sahip ailelere gündelik yaşamda engelli bireyi dışındaki diğer meşguliyetlerine zaman ayırabilmesine imkân sağlanması hedefleniyor. Merkezde sunulacak diğer hizmetler arasında; engelli bireylerin kişisel bakımlarının yapılması, engelli birey ve ailelerine sunulacak rehabilitasyon ve danışmanlık hizmetleri, EKPSS (Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı) kursları, eğitsel, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler" gibi hizmetler verilecek.

İmzalanan protokole göre İlimiz Beşbinevler Bahçelievler Mahallesinde 3.500 m2 yüzölçümlü taşınmaz üzerinde yer alan mülkiyeti Karabük Belediye Başkanlığına ait bina gerekli tadilatların tamamlanmasının ardından hizmete girecek.

Post

5000 Evler Kanyon Park Düğün Salonu Açılışı Gerçekleştirildi

21.09.2023 23 Görüntülenme

5000 Evler Bahçelievler Mahallesi Kanyon Park’ta yer alan Düğün Salonunun açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Post

"Tarihi Dokuma Eflani Çember Bezi" Projesinin Açılışı Namık Kemal Mahallesi SYM’de Gerçekleştirildi

19.09.2023 61 Görüntülenme

Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen "Bebek Giyiminin Ekolojik Ürünle Buluştuğu Nokta; Tarihi Dokuma Eflani Çember Bezi" projesinin açılışı Namık Kemal Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezimizde gerçekleştirildi.