Vergili:
Eklenme Tarihi: 23.12.2022 1218 Görüntülenme

Vergili: "Vatandaşlarımız Kiosk Cihazlardan Su Avansı Yükleyebilirler"

Ön ödemeli kartlı su sayaçları ile ilgili mesai saatleri dışında, hafta sonları ve resmi tatillerde avans yükleme işlemi yapılabilmektedir.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili yaptığı açıklamada; "Vatandaşlarımız acil durumlarda belediye hizmet binamızın girişindeki Kiosk cihazımızdan; mesai saatleri dışında, hafta sonları ve resmi tatillerde 5 metreküpe kadar su avansı yükleyebilirler. Ayrıca aynı cihazımız önümüzdeki günlerde 100. Yıl Kitap Kafe önünde de hizmete girecek" dedi.

AÇIKLAMA

  • Ön ödemeli kartlı su sayaçları ile ilgili mesai saatleri dışında, hafta sonları ve resmi tatillerde avans yükleme işlemi yapabilirsiniz.
  • Avans yükleme işleminde ön tanımlı olarak 5 metreküp yükleme yapılır.
  • Yükleme sonrasında otomatik olarak yükleme yapılan aboneye Su Ücreti Kiosk Avans Tahakkuku oluşturulur.
  • Oluşturulan tahakkuk ilk iş günü içerisinde ödemesi yapılmalıdır. Aksi halde gecikme zammı uygulanmaktadır.
  • Avans yüklemesi yapıldıktan sonra tahakkuku ödemeden ikinci bir kez avans yüklemesi yapılmamaktadır.
  • Avans yükleme tahakkukunu E-Devlet’e giriş yaparak Karabük Belediyesi Tahakkuk Bilgileri Sorgulama ve Ödeme sayfasından da ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Avans yükleme tahakkukunu ödemeniz halinde tekrar avans yüklemesi yapabilirsiniz.

NASIL AVANS YÜKLERİM?

1. Avans Yükleme Kiosk cihazı üzerinde bulunan Kart Okuyucuya aşağıdaki resimde görüldüğü gibi kartınızı yerleştiriniz.

2. Kart okuyucuya kartınızı yerleştirdikten sonra aşağıdaki ekran resminde görüldüğü gibi kırmızı ok işareti ile gösterilen Kart Kontrol butonuna basınız ve kart bilgilerinin ekrana gelmesini bekleyiniz.

3. Kart Kontrol butonuna bastıktan sonra kart bilgileriniz aşağıdaki ekranda görüldüğü gibi gelecektir. Bilgilerin doğruluğunu kontrol ettikten sonra Durum kısmında 5 metreküp avans kredi yükleyebilirsiniz yazısı görüldüğünde kırmızı ok işareti ile gösterilen Avans Yükle butonuna basarak 5 metreküp avans yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Post

Akbaş ve Yönetimi ile Gedikoğlu’ndan Başkan Vergili’ye Ziyaret

06.12.2023 43 Görüntülenme

Genç Eskipazarlılar Dayanışma Derneği Başkanı Muhammet Berk Akbaş ve yönetimi ile Milliyetçi Hareket Parti Karabük İl Başkanı Cenk Gedikoğlu, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’yi ziyaret etti.