Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri 5000 Evler Cumhuriyet Mahallesinde Devam Etti
Eklenme Tarihi: 09.06.2021 92 Görüntülenme

Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri 5000 Evler Cumhuriyet Mahallesinde Devam Etti

81 ilde ilk kez 2020-2021 eğitim öğretim yılında 1-7 Haziran tarihleri arasında kutlanmaya başlayan “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” kutlama programı kapsamında 5000 Evler Cumhuriyet Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezimizde halk oyunları gösterisi, bağlama dinletisi, sergi ve sertifika töreni düzenlendi.

Kutlama etkinliklerine, Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Karabük Belediyesi Başkan Yardımcısı Seher Berker, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Çakış, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Erdal Üngören, Hayat Boyu Öğrenme Birimi Şube Müdürü İkram Yılmaz, Karabük Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürü Dursun Yeşiloğlu, usta öğreticiler, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunması ile başlayan açılış töreni halk oyunları gösterileri ile devam etti. Sergi açılışını gerçekleştirilen heyet, sergi alanını gezerek kursiyerlerimizden yaptıkları ürünler hakkında bilgi aldı. Program protokol tarafından kursiyerlere sertifikalarının verilmesi ile son buldu.

   


Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri 5000 Evler Cumhuriyet Mahallesinde Devam Etti

Post

Katı Atıklar Enerjiye Dönüşüyor

14.06.2021 84 Görüntülenme

Karabük'te kurulan tesis ile yılda yaklaşık 150 ton doğada yok edilemeyen katı atık bertaraf edilerek pirolitik yakıta dönüştürülecek.

Post

Başkan Vergili’den Yaşlı Bakım ve Dinlenme Merkezi’ndeki Yaşlılara Ziyaret

10.06.2021 97 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, geçtiğimiz günlerde hizmete giren Yaşlı Bakım ve Dinlenme Merkezi’ndeki yaşlıları ziyaret etti.

Post

Çevre Bilinci ve Atık Yönetimi Paneli Gerçekleştirildi

09.06.2021 113 Görüntülenme

Karabük’te 5-11 Haziran tarihleri arasında kutlanan Çevre Koruma Haftası nedeniyle “Çevre Bilinci ve Atık Yönetimi” paneli gerçekleştirildi.