Karabük Belediyesi ve Medikar Hastanesinden Kursiyerlere Diyabet ve Hipertansiyon Eğitimi
Eklenme Tarihi: 04.03.2020 324 Görüntülenme

Karabük Belediyesi ve Medikar Hastanesinden Kursiyerlere Diyabet ve Hipertansiyon Eğitimi

Karabük Belediyesinin Sosyal Yaşam Merkezi kursiyerlerine yönelik eğitici ve öğretici etkinlikleri devam ediyor. Belediye ile Özel Medikar Hastanesi işbirliğinde düzenlenen konferansta kadınlara Diyabet ve Hipertansiyon konusunda bilgiler verildi.

Karabük Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi kursları bir taraftan eğitiyor, diğer taraftan öğretiyor. Belediye, şehir genelinde faaliyetlerini sürdüren alanında uzman kuruluşlarla ortaklaşa yaptığı çalışmalarla kursiyerlerin, kadın haklarından sağlığa kadar birçok alanda bilinçlenmesini sağlıyor.

Karabük Belediyesi bugün Özel Medikar Hastanesiyle farklı bir etkinliğin daha startını verdi. Yeni Mahalle, Bayır Mahalle, Namık Kemal ve Atatürk Mahallesi kursiyerlerinin ve sakinlerinin katıldığı konferansta, Medikar Hastanesi Dâhiliye Uzmanı Şöhret Gedirli ve Kardiyoloji Uzmanı Murat Erden tarafından Diyabet ve Hipertansiyon ile ilgili bilgiler verildi.

Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Bu şekildeki bilgilendirme toplantılarımız değişik zamanlarda, değişik mahallelerde, değişik branşlarda devam edecek, Medikar Hastanesi yöneticilerine, doktorlarımıza ve bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan Sayın Emine Vergili Hanımefendiye teşekkür ederim" dedi.

Medikar Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Murat Erden; "Bugün vatandaşlarımıza Diyabet ve Hipertansiyon gibi toplumda çok yaygın bulunan, tedavisi ve takibi yapılmadığında çok ciddi sonuçlar doğuran iki önemli hastalık hakkında bilgiler veriyoruz, inşallah faydalı olacağını umuyoruz" şeklinde konuştu.

Dâhiliye Uzmanı Şöhret Gedirli ise; "Karabüklü vatandaşlarımıza diyabeti anlatıyoruz, çünkü tedavisi yapılmadığında arkasından başka sorunlarda yaratan bir hastalık, umarız faydalı oluruz" cümleleriyle duygularını dile getirdi.

Programda ayrıca Medikar Hastanesi hemşireleri tarafından şeker ve tansiyon ölçümü yapıldı.


Karabük Belediyesi ve Medikar Hastanesinden Kursiyerlere Diyabet ve Hipertansiyon Eğitimi

Post

Sosyal Haklarla Birlikte %40’lık Sözleşme

20.11.2020 236 Görüntülenme

Karabük Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında olumlu şekilde sonuçlanan toplu sözleşme görüşmelerinin resmi imzaları atıldı. Yapılan sözleşme ile 675 Personel A.Ş. çalışanı sosyal haklar ve yevmiyelerle birlikte %40’a yakın zam aldı.

Post

Karabük’ün Plastik Atıkları Ekonomiye Kazandırılıyor

12.11.2020 277 Görüntülenme

Karabük Belediyesi, geçtiğimiz günlerde yapılan ihale ile şehrin çöplerini elektriğe dönüştürmeye hazırlanırken, BAKKA destekli ve Türkiye’de ilk olan bir proje ile de plastik atıkları ekonomiye kazandırmaya başlıyor. Karabük Belediyesi, Karabük Üniversitesi ve Karabük Ticaret ve Sanayi Odası’nın ortaklığıyla yürütülen Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı destekli "Plastik Atıkların Piroliz Yöntemi ile Bertaraf Edilmesi ve Geri Kazanımı" projesinin açılış toplantısı gerçekleştirildi.

Post

Başkan Vergili’den İşçiye 40 Yevmiye İkramiye Jesti

12.11.2020 405 Görüntülenme

Karabük Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasındaki toplu sözleşme görüşmeleri devam ediyor. Şu ana kadar 75 maddenin 60’ı üzerinde anlaşmaya varılırken, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’den işçiye 40 yevmiye ikramiye jesti geldi.