Hayvan Barınağı ve Bakımevi Projesi
Eklenme Tarihi: 31.01.2020 6449 Görüntülenme

Hayvan Barınağı ve Bakımevi Projesi

Karabük Belediyesi Türkiye’nin en modern ve en gelişmiş barınak ve bakımevlerinden birini inşa etti. 08 Ekim 2021 tarihinde hizmete giren hastanede ileri teknoloji ürünü cihazlarla hizmet veriliyor.

Karabük Belediyesi ihtiyaçlara cevap vermeyen mevcut hayvan barınağı yerine, Türkiye’nin en modern ve en ileri teknolojiye sahip barınağını ve bakımevini inşa etti.

Karabük-Yenice Yolu üzerinde hizmete giren barınak, 150 hayvan kapasiteli olup, yaralı ve hasta sokak kedilerinin bakımı için 20’şer kapasiteli iki kedi evi bulunmaktadır.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; "Türkiye’nin en modern tesislerinden birini inşa ettik. Hem barınağımızda sokak hayvanlarının beslenmelerini ve bakımları yapılıyor, hem de röntgen cihazından ultrasona kadar en ileri teknolojinin tüm ürünlerinin bulunduğu hayvan hastanemizde, sokak hayvanlarına ve imkânları kısıtlı olan vatandaşlarımızın hayvanlarına hizmet veriyoruz. Tesisimiz hayvan haklarının en ileri seviyede olduğu ülkelerdeki emsallerinden farklı olmayacak" dedi.

3.000 metrekare alan üzerine kurulu tesiste;

  • 300 metrekare kapalı alttan ısıtmalı barınma alanı ve 200 metrekare gezinme alanı olan 150 hayvan kapasiteli köpek barınağı,
  • 40 metrekare kaloriferli ve kapalı barınma alanı,
  • 20 metrekare gezinme alanı olan 42 kapasiteli kedi barınağı,
  • 12 adet anneli yavru kedi kafesi,
  • 30 adet kedi kafesi,
  • 2 adet ameliyathane,
  • 1 adet muayenehane,
  • 1 adet sterilizasyon odası,
  • 1 adet ilaç odası,
  • Ayrıca hastalık teşhisinde kullanılmak üzere; CR Röntgen Cihazı ve sarf malzemeleri, Ultrason Cihazı, Kan Sayım Cihazı ve İdrar Analiz Cihazı yer alıyor.


Hayvan Barınağı ve Bakımevi Projesi

Post

60 Adet Toplu Taşıma Aracının Hizmete Alınması Projesi

13.07.2023 154 Görüntülenme

Gerçekleştirilen tören ile 12 Temmuz 2023 Çarşamba günü saat 17.00'de, 60 adet toplu taşıma aracı Karabük halkının hizmetine sunulmuştur.

Post

Kamyon ve Tır Garajı Projesi

09.05.2023 322 Görüntülenme

Şehrimizin ihtiyacı olan bir projeyi daha hayata geçiriyoruz. Şoförler ve Otomobilciler Odasıyla birlikte Antepoğlu Sanayi Sitesi bölgesinde hayata geçireceğimiz modern kamyon ve tır garajı kısa sürede hizmete girecek. Bundan sonra şehir merkezi ve mahalle aralarına park uygulaması son bulacak.

Post

15 Bin Lavanta Toprakla Buluştu

15.12.2022 518 Görüntülenme

Bir taraftan pikniğinizi yapacak, diğer taraftan lavanta bahçelerinde gezeceksiniz. Karabük lavanta kokacak. Kanyon Park'ta 15 bin lavantayı toprakla buluşturduk.