Fevzi Çakmak Mahallesi Parkı
Eklenme Tarihi: 10.10.2013 2641 Görüntülenme

Fevzi Çakmak Mahallesi Parkı

3 ayda 33 açılış ve temel atma programı kapsamında 4. program olan Fevzi Çakmak Mahallesi Parkının açılışında mahalle sakinleri adına konuşma yapan Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtarı Mehmet Ertekin, yapılan parkın korunması gerektiğine vurgu yaparak “Mahallemiz böyle bir park kazandı. Kazanmak önemli değil amaç korumak. Özellikle mahalle sakinlerine sesleniyorum, çocuklar çatıların üzerinde veya üç kişi bir bineceğin üzerinde, mahalle sakini olarak bu parkı korumanızı bekliyorum. Sayın Belediye Başkanım sizler de mahallemize böyle bir park kazandırdığınız için, şu ana kadar doğalgazımız bitti asfaltımız belirli bir yere kadar bitti, bir kısım yerde kalmış olsa da bayramdan sonra muhtemelen tamamlanacak, sizlere de ayrı ayrı mahallem adına teşekkür ediyorum” dedi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili yaptığı konuşmasında: “Biliyorsunuz Fevzi Çakmak Mahallesi, Kayabaşı Mahallesi, Karabük Mahallesi, Namık Kemal Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Yeni Mahalle iş yapmanın çok zor olduğu mahalleler. O kadar zor ki şu park yeri ile ilgili programı 3 yılda tamamlayabildik. Önce yeri satın aldık, yeri satın aldıktan sonra diğer işlemlerini bitirdik derken parkımızı yapabildik. İnşallah önümüzdeki sene yapacağımız imar programıyla bu mahallelerdeki bu tip programların tamamı bitecek. Ve yapacağımız bu tip programlarla bütün mahallelerimizde bu saymış olduğum mahallelerde hatta Yeşil Mahalle, Kurtuluş Mahalleleri de dahil bunu içerisine herkesin malı mülkü tekrardan para edecek. Önümüzdeki günlerde Karabük altın çağını yaşayacak. Hedef 200.000 nüfusa ulaşan bir şehir olacak 10 yıl içerisinde. Ve bunların hiçbirisi hayal değil. Biz yola çıktığımız zaman 4 tane şey saydık. Dolmuş durakları, Battı-Çıktı, Kütüphane, Meydan. Herkes dedi ki hayal görüyor. En kolay yaptığımız iş oldu. Meydan dediğiniz zaman kolay bir iş değil 130 tane binayı bir akşamda yıktık ikinci akşama kalsaydı bir daha o binaları hiç kimse yıktırmazdı. Yerin değeri 100 trilyon. Battı-Çıktı dediğimiz zaman bize kolay geldi, kolay yaptık. Kim ağlarsa ağlasın. Alttan ana arter kanalizasyon geçiyor, su boruları geçiyor, elektrik kabloları geçiyor, telefon kabloları geçiyor, askeriyenin telefon kabloları geçiyor ve 7 ayda bitti. Bu hayal denilen olayların hepsi zaten 1 – 1,5 yıl içerisinde programlanmıştı. Şimdi 200.000 nüfuslu şehir derken bu mahalleler yenilenecek derken birileri belki hayal görüyor diyebilir. Ama kesinlikle Karabük 10 yıl içerisinde 200.000 nüfusa ulaşacak. Organize Sanayi benim orda işe başladığım zaman hiç doluluk oranı yoktu, %95 boştu. Benim Belediye Başkanı olduğum zaman %75 doluydu. Şu an %100 dolu ve 13 tane firma sırada bekliyor. Artık çoluğumuz çocuğumuz yani o kadar fazla değil şehir dışına çıkan. Gurbete giden yavaş yavaşta gurbetten Karabük’e dönmeye başladı. Ve ben inanıyorum ki bu 10 yıl içerisinde gurbete giden fazla gencimiz olmayacak. İnşallah önümüzdeki günlerde çok daha güzel günler Karabük’ü bekliyor. Ve her bir vatandaşımız ne kadar zengin olursa, Karabük o kadar refah seviyesine yükseliyor demektir. Bizim işimiz bizim asli görevlerimizden birisi hem size ucuz yaşam sağlarken, bir taraftan da zengin olmanızı sağlamak. Yapmış olduğunuz dişinizden tırnağınızdan artırmış olduğunuz mülklerinizi, mallarınızı para ettirmek. İnşallah önümüzdeki yıllarda da hep beraber bunları hepsini becereceğimize ben inanıyorum. Buraya geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum, ayaklarınıza sağlık. Parkımız mahallemize hayırlı uğurlu olsun. İnşallah daha büyük parkları yapmayı Allah bize nasip eder. Hepinize teşekkür ederim, sağolun.” diyerek sözlerini tamamladı.

Yapılan konuşmaların ardından dua edilerek toplu halde kurdele kesildi.
 
 
 
 
 

 
 

Post

Kamyon ve Tır Garajı Projesi

09.05.2023 14:03:28 82 Görüntülenme

Şehrimizin ihtiyacı olan bir projeyi daha hayata geçiriyoruz. Şoförler ve Otomobilciler Odasıyla birlikte Antepoğlu Sanayi Sitesi bölgesinde hayata geçireceğimiz modern kamyon ve tır garajı kısa sürede hizmete girecek. Bundan sonra şehir merkezi ve mahalle aralarına park uygulaması son bulacak.

Post

15 Bin Lavanta Toprakla Buluştu

15.12.2022 16:13:00 332 Görüntülenme

Bir taraftan pikniğinizi yapacak, diğer taraftan lavanta bahçelerinde gezeceksiniz. Karabük lavanta kokacak. Kanyon Park'ta 15 bin lavantayı toprakla buluşturduk.

Post

Belenköy Mahallesi TOKİ Sosyal Yaşam Merkezi

31.10.2022 16:33:43 666 Görüntülenme

Türkiye'ye örnek projelerimizden biri olan ve bir çok hizmeti tek nokta da topladığımız, Sosyal Yaşam Merkezlerimizin 25'incisini Belen Mahallesi TOKİ konutlarında 28 Aralık 2022 Çarşamba günü hizmete aldık.