Yağmur Suyu Drenaj Hattı Projemizde Sona Yaklaşıyoruz
Eklenme Tarihi: 12.10.2021 95 Görüntülenme

Yağmur Suyu Drenaj Hattı Projemizde Sona Yaklaşıyoruz

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Yağmur Suyu Drenaj Hattı projesinde sona yaklaşıldığını ifade ederek; "Yağmur Suyu Drenaj Hattı projemizde sona yaklaşıyoruz. Çalışmalarımız 100. Yıl, Belen, Yeşil Mahalle ve 5000 Evler'de devam ediyor." dedi.

Başta şehir merkezi olmak üzere, ana arterlerde yağmur suyuna bağlı sel ve su baskınlarını ortadan kaldıran Yağmur Suyu Drenaj Hattı Projesinde sona gelindi.

Karabük Belediye Başkanı Vergili; "Bu proje belki de Türkiye´de bir ilk. Bizim ölçeğimizdeki hiç bir şehir de, yağmur suyu drenaj hattı tamamlanmış değil" dedi.

Karabük Yağmur Suyu Drenaj ve Islah İşi projesi 8 Nisan 2020’de gerçekleştirildi. Yaklaşık 39 milyona mal olan ve yan hatlarla birlikte 120 kilometreyi bulan proje, 19 Haziran 2021’de Soğuksu Kapalı Spor Salonu önünde konulan ilk boru ile start aldı. Normal şartlarda bitim süresi 31 Haziran 2022 olan proje, 2021 yılı sonunda bitiyor ve şehrin son derece önemli bir sorunu daha kökünden çözülüyor.

Post

Meme Kanseri Bilgilendirme Semineri Düzenlendi

21.10.2021 61 Görüntülenme

Kapullu Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezimizde, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından "Meme Kanseri" bilgilendirme semineri düzenlendi.

Post

Vergili'den Gümüş'e Ziyaret

21.10.2021 41 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, son yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Karabük İl Jandarma Komutanlığına atanan Jandarma Kıdemli Albay Garip Gümüş'e, Belediye Başkan Yardımcımız Seher Berker ile birlikte hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Vergili; "İl Jandarma Komutanı Albay Gümüş'e görevinde başarılar dilerim." dedi.

Post

İtfaiye Müdürlüğümüz, Yücel Huzurevi'nde Bilgilendirme ve Tatbikat Yaptı

20.10.2021 58 Görüntülenme

İtfaiye Müdürlüğümüz tarafından Yücel Huzurevi'nde bilgilendirme ve tatbikat yapıldı.