Karabük Belediyesinden Corona Virüsüne Karşı Dezenfektasyon Çalışması
Eklenme Tarihi: 28.02.2020 871 Görüntülenme

Karabük Belediyesinden Corona Virüsüne Karşı Dezenfektasyon Çalışması

Karabük Belediyesi corona virüsüne karşı tedbirlerini artırdı. Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin talimatlarıyla halkın ortak kullanım alanlarında dezenfektasyon çalışmaları yapıldı.

Karabük Belediyesi dünyanın kâbusu haline gelen Corona (Korona) virüsüne karşı alınan önlemler kapsamında vatandaşların yoğun olarak kullandığı; şehirlerarası otobüs terminali, halk otobüsleri, dolmuşlar, pazar yerleri, alışveriş merkezleri ile umumi tuvaletlerde virüse karşı dezenfektasyon ve ilaçlama çalışması yaptı.

Çalışmalarla ilgili bilgiler veren Karabük Belediyesi Ziraat Mühendisi Kemal Genç; "Karabük Belediyesi olarak Sayın Başkanımızın talimatları doğrultusunda corona virüsüne karşı tedbirler alıyoruz. Bu tedbirler kapsamında dezenfekte çalışmaları yapıyoruz. Kullandığımız ilaç, bakteri, mantar ve virüslere karşı etkili olan bir ilaç ve kesinlikle halk sağlığına bir zararı yok" dedi.


Karabük Belediyesinden Corona Virüsüne Karşı Dezenfektasyon Çalışması

Post

Sosyal Haklarla Birlikte %40’lık Sözleşme

20.11.2020 235 Görüntülenme

Karabük Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında olumlu şekilde sonuçlanan toplu sözleşme görüşmelerinin resmi imzaları atıldı. Yapılan sözleşme ile 675 Personel A.Ş. çalışanı sosyal haklar ve yevmiyelerle birlikte %40’a yakın zam aldı.

Post

Karabük’ün Plastik Atıkları Ekonomiye Kazandırılıyor

12.11.2020 277 Görüntülenme

Karabük Belediyesi, geçtiğimiz günlerde yapılan ihale ile şehrin çöplerini elektriğe dönüştürmeye hazırlanırken, BAKKA destekli ve Türkiye’de ilk olan bir proje ile de plastik atıkları ekonomiye kazandırmaya başlıyor. Karabük Belediyesi, Karabük Üniversitesi ve Karabük Ticaret ve Sanayi Odası’nın ortaklığıyla yürütülen Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı destekli "Plastik Atıkların Piroliz Yöntemi ile Bertaraf Edilmesi ve Geri Kazanımı" projesinin açılış toplantısı gerçekleştirildi.

Post

Başkan Vergili’den İşçiye 40 Yevmiye İkramiye Jesti

12.11.2020 405 Görüntülenme

Karabük Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasındaki toplu sözleşme görüşmeleri devam ediyor. Şu ana kadar 75 maddenin 60’ı üzerinde anlaşmaya varılırken, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’den işçiye 40 yevmiye ikramiye jesti geldi.