Başkan Vergili BAKAB Meclis Toplantısı ve Coğrafi İşaretler Çalıştayına Katıldı
Eklenme Tarihi: 15.11.2019 309 Görüntülenme

Başkan Vergili BAKAB Meclis Toplantısı ve Coğrafi İşaretler Çalıştayına Katıldı

Batı Karadeniz Kalkınma Birliği (BAKAB) Meclis Toplantısı Safranbolu´da yapıldı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Başkanlığında yapılan toplantıya, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Eskipazar Belediye Başkanı Hüseyin Dönmez, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, Araç Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya, birliğe üye Belediyelerin Belediye Başkanları ve BAKAB yetkilileri katıldı.

BAKAB meclis toplantısında BAKAB'ın ekonomik olarak güçlü hale getirilmesi gerektiğini vurgulayan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; "Biz BAKAB olarak, ekonomik olarak zayıf bir durumdayız. Onun içinde burada bazı kararları alırken güçlük çekiyoruz. Biz bu çalışmalarda en büyük desteği ajanslardan beklerken onlar tarafından yalnız bırakıldık. Biz BAKAB'ı ekonomik olarak güçlü hale getirelim ve bu kalkınma ajanslarına da para için müracaatlarda bulunmayalım. Nüfus bazında il ve ilçelerimiz sürekli para akışını sağlasın ve elimizi güçlendirelim. Buradaki kararları alırken de parayı nereden bulacağız diye düşünmeyelim. Bizim kalkınma ajanslarından istemiş olduğumuz paralar çok büyük paralar değil. Ben hemen hemen 10 yıldır kalkınma ajanslarının içerisinde bulunmaktayım. Nerelere para dağıttığımızı çok iyi biliyorum. Ajansların böyle bir ekonomik destekten BAKAB'ı mahrum etmeleri çok doğru bir şey değildi. Bununla ilgili acil bir program yapmamızda fayda var diye düşünüyorum" dedi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Batı Karadeniz Kalkınma Birliği (BAKAB) meclis toplantısının ardından Coğrafi İşaretler Çalışma Kurultayına katıldı.


Başkan Vergili BAKAB Meclis Toplantısı ve Coğrafi İşaretler Çalıştayına Katıldı

Post

Kesintisiz Ulaşım Projesi Start Alıyor

23.06.2020 1043 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili yeni dönem projelerine hız verdi. Geçtiğimiz hafta şehrin yağmur suyu drenaj problemine köklü çözüm üretecek olan projenin startını veren Başkan Vergili’nin şimdiki hedefi ise Kesintisiz Ulaşım projesi.

Post

Karabük’ün Yağmur Suyu Drenaj Problemi Sona Eriyor

19.06.2020 202 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, şehrin köklü sorunlarından birine daha neşteri vurdu. Başta şehir merkezi olmak üzere, ana arterlerde yağmur suyuna bağlı sel ve su baskınlarını ortadan kaldıracak olan projeye ilk boru dualarla ve kurbanlarla konuldu. Karabük Belediye Başkanı Vergili; “Bu proje belki de Türkiye´de bir ilk olacak. Bizim ölçeğimizdeki hiç bir şehir de, yağmur suyu drenaj hattı tamamlanmış değil” dedi.

Post

Vergili: "Karabük´te Çok Büyük Tehlike Çanları Çalıyor"

16.06.2020 238 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili BRTV ekranlarında katıldığı programda, Korona virüs ile mücadeleden Katı Atık Bertaraf Tesisine, Filyos Limanından Kesintisiz Ulaşım projelerine kadar birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Vergili; "Benim gördüğüm Karabük´te sosyal mesafe kuralları bitmiş ve Karabük´te çok büyük tehlike çanları çalıyor" dedi.