Başkan Vergili BAKAB Meclis Toplantısı ve Coğrafi İşaretler Çalıştayına Katıldı
Eklenme Tarihi: 15.11.2019 149 Görüntülenme

Başkan Vergili BAKAB Meclis Toplantısı ve Coğrafi İşaretler Çalıştayına Katıldı

Batı Karadeniz Kalkınma Birliği (BAKAB) Meclis Toplantısı Safranbolu´da yapıldı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Başkanlığında yapılan toplantıya, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Eskipazar Belediye Başkanı Hüseyin Dönmez, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, Araç Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya, birliğe üye Belediyelerin Belediye Başkanları ve BAKAB yetkilileri katıldı.

BAKAB meclis toplantısında BAKAB'ın ekonomik olarak güçlü hale getirilmesi gerektiğini vurgulayan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; "Biz BAKAB olarak, ekonomik olarak zayıf bir durumdayız. Onun içinde burada bazı kararları alırken güçlük çekiyoruz. Biz bu çalışmalarda en büyük desteği ajanslardan beklerken onlar tarafından yalnız bırakıldık. Biz BAKAB'ı ekonomik olarak güçlü hale getirelim ve bu kalkınma ajanslarına da para için müracaatlarda bulunmayalım. Nüfus bazında il ve ilçelerimiz sürekli para akışını sağlasın ve elimizi güçlendirelim. Buradaki kararları alırken de parayı nereden bulacağız diye düşünmeyelim. Bizim kalkınma ajanslarından istemiş olduğumuz paralar çok büyük paralar değil. Ben hemen hemen 10 yıldır kalkınma ajanslarının içerisinde bulunmaktayım. Nerelere para dağıttığımızı çok iyi biliyorum. Ajansların böyle bir ekonomik destekten BAKAB'ı mahrum etmeleri çok doğru bir şey değildi. Bununla ilgili acil bir program yapmamızda fayda var diye düşünüyorum" dedi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Batı Karadeniz Kalkınma Birliği (BAKAB) meclis toplantısının ardından Coğrafi İşaretler Çalışma Kurultayına katıldı.


Başkan Vergili BAKAB Meclis Toplantısı ve Coğrafi İşaretler Çalıştayına Katıldı

Post

Özbekistan Ankara Büyükelçiliği Askeri Ataşesi İkramov´dan Başkan Yardımcısı Berker’e Ziyaret

13.12.2019 31 Görüntülenme

Özbekistan Ankara Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Shuhrat İkramov, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker´i ziyaret etti.

Post

Şampiyonun İsmi Karabük’te Yaşayacak

12.12.2019 41 Görüntülenme

İspanya´nın Madrid kentinde düzenlenen Büyük Kadınlar Avrupa Şampiyonası´nda 81 kiloda Avrupa Şampiyonu olan Elif Güneri’nin isminin Karabük’te yaşatılması için Karabük Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısında Kartaltepe ve Yenişehir mahallerini birbirine bağlayan yaya köprüsüne verilmesi kararı alınmıştı.

Post

Hasarlı Konteynırlar Tamir Ediliyor

12.12.2019 34 Görüntülenme

Karabük Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, hasarlı olan çöp konteynırlarının tamirlerini yaparak, tekrar kullanıma hazır hale getiriyor. Tamiri mümkün olmayan konteynırlar ise yenileri ile değiştiriliyor.