Kayabaşı Mahallesi Yaylakent Parkı
Eklenme Tarihi: 04.12.2013 2912 Görüntülenme

Kayabaşı Mahallesi Yaylakent Parkı

Park açılışında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Rafet Vergili, artık alt yapı hizmetlerinde sona doğru gelindiğini, artık kentselleşme konusunda çalışmaların başlayacağını belirterek ”Ben adaylığımı açıkladım dün hayırlısı ile. Muhtarımız dedi ki çocuklarımız için top sahası istedi. Bakın seçim yatırımı değil. Hadi yer bulalım inşaatına hemen başlayım. Karabük öyle bir yer ki, bir metrekare boş alanı olmayan bir yer. Hele bu mahallelerimiz de en büyük sıkıntı bu. Biz Karabük’te 48 park vardı, biz şu ana kadar 60’ya yakın park yaptık. Gene de ihtiyaç bitmiyor. Önümüzdeki 10 yıl için de bu mahallelerimiz yıkılıp yeniden yapılacak. 10 yıl derken de kimse yanlış anlamasın biz 10 yıl daha Belediye başkanı değiliz. Karabük’te nüfus şuan 110 bin, 10 yıl içinde 200 bin olacak. Biz şunu istiyoruz sizin dişinizden tırnağınızdan artırdığınız bu yerlerin gerçek değerini bulmasını istiyoruz. Bizim arzumuz aynı 200 evlerde olduğu gibi sizin müteahhitlerle anlaşıp kat karşılığı, daire karşılığı buralara binalar yapılması. Biz bu konuda programlar yapıyoruz. Niye yapmadınız derseniz benim 13 tane Belediye Meclis üyem var. Bunu teklif ettim ama geçiremedik. AK Partili üyeler sıcak bakmadı. Nasıl beni seçtiyseniz, önümüzdeki seçimlerde de nasıl bana oy verdiğiniz gibi meclis üyeleri adaylarıma da oy verir sayımızı artırırsanız o zaman bu projelerimi hayata geçireceğiz. Bu mahallelerimizin nasıl değerlendiğini göreceksiniz. Bunu size projelerimle anlatacağım. Ben tüm mahallelerimizin alt yapısını yaptım. Bakın geçmişteki 30 yıldaki Belediye Başkanlarımızın yapamadığı alt yapıyı ben 4.5 sene de yaptım. Şuanda Karabük’ün %95 doğalgaza ulaştı ki bu bir alt yapı hizmetidir. Bazı mahallelerde ufak tefek sıkıntılar var. Bunu da 10 gün içinde halledip hiç kimsenin ayağı çamura değmeyecek. %70 su borusu değişti, 15 km. istinat duvarı yapıldı, eksik yok mu, bu kadar dağınık bir şehir de eksik olmaz mı, eksik bitmez. Bakın Şişli dediğimiz bir yer Karabük’ün 3’te biri kadar bir alana sahip ve nüfusu 1.5 milyon. Biz 110 bin nüfuslu bir dağınık şehre hizmet vermeye çalışıyoruz. Bizim arzumuz boş tarlalara değil, yerleşim alanlarında en güzel ve modern mahallelerin ortaya çıkması. İnşallah önümüzdeki dönemde bu hizmetlerimiz olacak. Biz bunları çözeriz. Bizim 1.5 senedir şehircilik konusunda uzman mimarlarımız çalışıyor. Biz oturup seçimlere projeler yapıyoruz demiyoruz. Bizim mimarlarımız dediğim gibi bu mahallerle ilgili 1.5 senedir çalışıyor” dedi.

Vergili teşvik konusunda Karabük ilinin geçim endeksi yüksek çıktığı için alınmadığı konusunda yapılan açıklamaya Rize’nin bizden kat kat fazla olan geçim endeksi olmasına rağmen niye alındığını sorarak ”Seçimler geldi herkes güzel güzel konuşmaya başladı. Hükümet ile bitrlikte olursan Belediye şunu yapar diyorlar. Daha evvel ki Belediye Başkanı hükümet ile birlikte değil miydi, Safranbolu Belediye Başkanı arkadaşımız hükümet ile birlikte değil mi? Çıkıyorlar hükümet şunu yapıyor, bunu yapıyor diyorlar tabi yapacak. Hükümetin görevi çift yol yapmak, tünel yapmak, hastane yapmak. Hükümet ile Belediye birlikte olmaz. Hükümetin görev alanı farklı, belediyelerin görev alanı farklı. Ben de şimdi soruyorum, madem hükümet ile birlikte çalışıyorsunuz tüm Türkiye teşvikten yararlanırken, sizler nerede idiniz. O zaman Milletvekili değil miydiniz? Bizim Rize’den eksikliğimiz ne idi, onların kriterleri bizden daha yüksek idi ama onlar teşvikten yararlandı, siz niye Karabük ilini yararlandırmadınız. Şu anda siyasete gelenler, abilerimiz sizler o zaman hükümetin milletvekili değil miydiniz? Televizyonlar da Karabük’teki işsiz gençlere iş bulacağını söyleyen abimiz o zaman nerde idiniz? Bir teşvik programı ile bunların hepsi çözülebilirdi. Hangi konu da teşvik geldi tabi şimdi siyaset yapmak kolay. Doğru şimdi her yer şantiye, bunda kimin katkısı oldu. Demir Çeliğin borcundan bahsediyor. Bakın dünya’da demir fiyatları 250 dolardan bir gece de Bin dolara çıkınca demir çeliğin tüm borçları kapandı. Bunda kimsenin katkısı yok, siz mi yaptınız, ne katkınız oldu bende bunları soruyorum. Teşvik yok, işsizliği çözmede bir katkısı yok, hükümet ile birlikte olursak şunu yaparız bunu yaparız demesi kolay, teşvik çıkarken milletvekili değil miydin, o zaman nerede idin? Bakın bize en yakın vilayet Çankırı. Oranın belediye başkanı hükümetin partisinden ne yapmış, şehre benim minibüs terminalim kadar alana bir hizmet götürmemiş. Gidin görün, önümüzdeki, günlerde bunları size hep anlatacağım. Karayollarının yeri olan ve görevi olan alt geçiti yapamadılar ama Karabük Belediye başkanı geldi ve alt geçiti yaptı, ne katkın oldu. Bunları kabul edecekler, bir hastaneyi konuşmayacaklar, Karabük’ün nüfusunun yarısı kadar nüfusa sahip olan bir ilimize 3 tane hastane yapıldı. Öyle bir hastaneyi konuşmayacaklar. O hastanenin yapılması için bizim katkımızın ne olduğunu herkes biliyor. Önümüzdeki dönemlerde farklı farklı siyasi yönlerden Karabük’e çeşitli teşvikler getireceğiz, bunu herkes görecek “ dedi.
 
 
 
 
 
 

Post

60 Adet Toplu Taşıma Aracının Hizmete Alınması Projesi

13.07.2023 358 Görüntülenme

Gerçekleştirilen tören ile 12 Temmuz 2023 Çarşamba günü saat 17.00'de, 60 adet toplu taşıma aracı Karabük halkının hizmetine sunulmuştur.

Post

Kamyon ve Tır Garajı Projesi

09.05.2023 495 Görüntülenme

Şehrimizin ihtiyacı olan bir projeyi daha hayata geçiriyoruz. Şoförler ve Otomobilciler Odasıyla birlikte Antepoğlu Sanayi Sitesi bölgesinde hayata geçireceğimiz modern kamyon ve tır garajı kısa sürede hizmete girecek. Bundan sonra şehir merkezi ve mahalle aralarına park uygulaması son bulacak.

Post

15 Bin Lavanta Toprakla Buluştu

15.12.2022 685 Görüntülenme

Bir taraftan pikniğinizi yapacak, diğer taraftan lavanta bahçelerinde gezeceksiniz. Karabük lavanta kokacak. Kanyon Park'ta 15 bin lavantayı toprakla buluşturduk.