Başkan Vergili Köy Muhtarları Derneği Genel Kuruluna Katıldı
Eklenme Tarihi: 02.03.2020 334 Görüntülenme

Başkan Vergili Köy Muhtarları Derneği Genel Kuruluna Katıldı

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Karabük Merkez Köy Muhtarları Genel Kuruluna katıldı. Başkan Vergili yaptığı konuşmada, muhtarların daha da güçlü bir dernek kurmaları önerisinde bulunurken; “Temennim bu dernekte il genelindeki tüm köy muhtarlarının yer alması” dedi.

Karabük Merkez Köy Muhtarları Derneği Genel Kurulu Karabük Belediyesi Kongre ve Nikâh Salonunda yapıldı. Genel Kurula; Vali Fuat Gürel, Belediye Başkanı Rafet Vergili, İl Genel Meclisi Üyeleri, kurum müdürleri, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileriyle muhtarlar katıldı.

Genel Kurulda bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, görev süreleri içerisinde hep muhtarlarla işbirliği içerisinde olduklarını ve sorunlara birlikte çözüm ürettiklerini belirtti. Başkan Vergili; "Merkez mahalle muhtarlarımızla her ay periyodik olarak bir araya geliyor ve bu toplantılardan olumlu sonuçlar alıyoruz, muhtarlarımızın bir arada olması, bir çatı altında toplanması önemli, bana göre bu dernekte diğer ilçelerdeki köylerimizin muhtarları da yer almalı, benim temennim ve arzum budur. Çünkü biz çalışma programlarımızı muhtarlarımızı dinleyerek hazırlıyoruz, ilçelerle kopukluk olduğu malum, başkan bu sorunu da giderirse derneğimizin amacı doğrultusunda en iyi çalışmayı yapacağına inanıyorum. Bu vesile ile şu anda Suriye’de başlamış olan harekâtta hiçbir askerimizin burnu dahi kanamaz temennisinde bulunayım, çünkü milletimizin arzusu bu" dedi.


Başkan Vergili Köy Muhtarları Derneği Genel Kuruluna Katıldı

Post

Sosyal Haklarla Birlikte %40’lık Sözleşme

20.11.2020 236 Görüntülenme

Karabük Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında olumlu şekilde sonuçlanan toplu sözleşme görüşmelerinin resmi imzaları atıldı. Yapılan sözleşme ile 675 Personel A.Ş. çalışanı sosyal haklar ve yevmiyelerle birlikte %40’a yakın zam aldı.

Post

Karabük’ün Plastik Atıkları Ekonomiye Kazandırılıyor

12.11.2020 277 Görüntülenme

Karabük Belediyesi, geçtiğimiz günlerde yapılan ihale ile şehrin çöplerini elektriğe dönüştürmeye hazırlanırken, BAKKA destekli ve Türkiye’de ilk olan bir proje ile de plastik atıkları ekonomiye kazandırmaya başlıyor. Karabük Belediyesi, Karabük Üniversitesi ve Karabük Ticaret ve Sanayi Odası’nın ortaklığıyla yürütülen Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı destekli "Plastik Atıkların Piroliz Yöntemi ile Bertaraf Edilmesi ve Geri Kazanımı" projesinin açılış toplantısı gerçekleştirildi.

Post

Başkan Vergili’den İşçiye 40 Yevmiye İkramiye Jesti

12.11.2020 405 Görüntülenme

Karabük Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasındaki toplu sözleşme görüşmeleri devam ediyor. Şu ana kadar 75 maddenin 60’ı üzerinde anlaşmaya varılırken, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’den işçiye 40 yevmiye ikramiye jesti geldi.