Ramazan Etkinlikleri Tüm Hızıyla Mahallelerde Devam Ediyor
Eklenme Tarihi: 08.06.2018 489 Görüntülenme

Ramazan Etkinlikleri Tüm Hızıyla Mahallelerde Devam Ediyor

Karabük Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayı dolayısı ile bir ay boyunca düzenlenen programlar, her akşam farklı bir mahallede vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. 5000 Evler 75. Yıl Mahallesindeki programa çocuklar başta olmak üzere mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterdi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili 5000 Evler 75. Yıl Mahallesinde yaptığı konuşmada; "Görevimin 9’uncu yılındayım. 9 yıldan bu tarafa elimizden geldiğince Karabük’e hizmet etmek için çalışıyoruz. Yaptığımız hizmetlere baktığımız zaman 1 milyon nüfuslu bir şehirden daha fazla hizmet ettiğimiz ortadadır. Kent meydanı, kütüphane, alt geçitler, üst geçitler, istinat duvarları, köprüler, 103 tane park yaptık. 5000 Evler Mahallesinde de çok güzel bir yeşil kuşak ortaya çıkarttık. Mümkün olduğu kadar yollarımızı asfaltsız bırakmayıp, kaldırımlarımızı yapmaya çalışıyoruz. 1 milyon tondan fazla asfalt kullandık. 350 Km’den fazla kaldırım yaptık. 650 Km su tesisatını değiştirdik. Hiçbir zaman hafta sonu ve bayram tatillerinde de Karabük’te su kesintisi olmadı. Spor Vadisi projesi, bu bölgenin en büyük eğlence merkezi olacaktır. Yılbaşında da inşallah Spor Vadisinin hep birlikte açılışını yapacağız.

Göreve geldiğim gün Belediyenin elektrikleri kesildi. İşçisinin maaşını ödeyemeyecek durumdaydı. Biz göreve geldikten sonra ise işçimiz maaşını 1 gün dahi geç almadı. Maaş tarihleri hafta sonuna denk geliyorsa bile maaşlar cuma günü verildi. Bayram tatiline denk geliyorsa, maaşlar yine bayramdan önce verildi. Şu anda Türkiye’nin en zengin Belediyesi Karabük Belediyesi’dir. Para için hiç kimseye el açmayıp, hiç kimsenin de kapısına gitmedik. Şu anda yapacağımız her işin parası kasamızda mevcuttur. Göreve geldikten sonra da 1 gün dahi para sıkıntısı çekmedim. Biz Allah yolunda hizmet ederken, bunu gören Karabüklülerin duası ile de kasamız para ile doldu. Biz de Karabük Belediyesi’nin kasasına kimsenin elini sokturtmadık. 400'e yakın vatandaşımıza kumanya yardımı yapılır. Hiçbirine de siyasi maksatla bu yardımlar yapılmaz. Bu kişiler ihtiyaç sahibi onlar oyunu istediği yere vermekte serbesttirler.

Karabük’te düşünceleri büyütemiyoruz. 9 yıldan Bu tarafa Karabük’te işsizlik problemi var diyorum. Bu problemi çözmek için de Eskipazar’a büyük bir Organize Sanayi yapalım dedim. En sonunda müracaatına yaptılar. Fakat 30.000 dönüm üzerine düşünülen Organize Sanayiyi 3.000 dönüm üzerine müracaat ettiler. 30.000 dönümlük bir Organize Sanayi yapıldığı zaman 5 - 10 yıl sonra Karabük göç almaya başlayacaktır.

Karabük’e bir havaalanı lazım. Bununda Eflani’ye yapılması gerekli diyoruz. Şu anda ise üniversitenin üzerinde 900 metrelik bir alana havaalanı yapmayı düşünüyorlar. Bununla ilgili de çok sevinçlilermiş. Ufak uçakların inebileceği, hiçbir zaman büyük uçakların inip kalkamayacağım bir havaalanı. İleride havaalanı istediğinizde Karabük’ün havaalanı var denilecek.

Yenice’ye de bir Organize Sanayi yapalım diyoruz. Biz diyoruz 1.500 - 2.000 dönüm onlar ise 40 dönüme müracaat etmişler.

Bizim için öncelikli olan Karabük. Ankara’da Karabük’ün konularını takip edecek milletvekillerine ihtiyacımız var. Bu seçimde bizi destekleyin, biz de bu düşüncelerimizi Ankara’ya taşıyabilelim. Karabük’ü elbirliğiyle büyütüp geliştirelim. Bizim meselemiz Karabük meselesidir. Ülke meselelerini Ankara’daki genel siyaset zaten çözer.

Diğer yandan Ramazan Ayının vazgeçilmezi de Ramazan eğlenceleridir. Ramazan Ayı boyunca her mahallede yapacağımız etkinliklerle, hemşerilerimiz hem geçmiş Ramazanları yâd edecek hem de eğlenecek” dedi.

Ramazan etkinliği 08.06.2018 Cuma saat 21.00'de Çerçiler Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi önünde devam edecek olup, tüm halkımız davetlidir.

Ramazan Etkinliklerine katılmak isteyenler www.karabuk.bel.tr adresinden şenliklerin yerini ve günlerini öğrenebilirler.

Post

Başkan Vergili Karabük Halkının Sorunlarını Yerinde Dinliyor

20.11.2018 29 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, düzenlediği mahalle gezileri kapsamında vatandaşların talep ve şikâyetlerini yerinde dinliyor.

Post

Karabük Mahallesi Parkı Açılışa Hazır

20.11.2018 49 Görüntülenme

Karabük Mahallesi’nde yapımı tamamlanan çocuk parkının açılışı 21 Kasım 2018 Çarşamba günü saat 17.00´de yapılacak tören ile hizmete açılacaktır.

Post

Vergili’den Azerbaycan’a Dünya Çapında Tesis

19.11.2018 1326 Görüntülenme

Bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışında başta Umman, Cezayir, Romanya ve İran’da olmak üzere toplam 15 adet demir çelik tesisinin yapımını gerçekleştiren, şu anda Karabük Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyetlerini sürdüren demir çelik tesislerinin kurucusu olan Karabüklü iş adamı Rafet Vergili’nin sahip olduğu Demora Şirketinin Azerbaycan’da kurduğu tesisin 1. etabı açıldı.