Karabük´te Ramazan Bir Başka Yaşanıyor
Eklenme Tarihi: 06.06.2018 392 Görüntülenme

Karabük´te Ramazan Bir Başka Yaşanıyor

Karabük Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri her gün farklı mahallelerde ayrı bir heyecanla devam ediyor. Şenliklerin bu seferki adresi Atatürk Mahallesi oldu.

Karabük Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğince Atatürk Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezinde açılan kursları başarı ile bitiren kursiyerlere ve okul öncesi eğitimini başarı ile tamamlayan kreş öğrencilerine sertifikaları verildi. Sertifika töreni öncesi Sosyal yaşam Merkezi kreş öğrencileri tarafından gösteriler düzenlendi. Program daha sonra çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler ile gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Sosyal Yaşam Merkezi sertifika dağıtımında yaptığı konuşmada; “Görevimin 9. senesindeyim. Bugüne kadar vermiş olduğumuz sözleri tutarak ve daha da fazlasını yaparak görevimize devam ediyoruz. Atatürk Mahallesindeki Sosyal Yaşam Merkezi, ilk yapılan Sosyal Yaşam Merkezidir. Sosyal Yaşam Merkezi projesi bu mahalleden başlayarak bütün mahallelere yayıldı. Bugüne kadar Sosyal Yaşam Merkezlerinde 1.000’e yakın okuryazar diploması verdik. Her sene Sosyal Yaşam Merkezlerinde, değişik branşlarda açılan kurslara katılanlara da 5.000 sertifika veriyoruz. Bize bu Sosyal Yaşam Merkezlerine neden bu kadar masraf yapıyorsunuz dediklerinde biz de onlara şunu söylüyorduk; Bu Sosyal Yaşam Merkezlerinden 1 kişiye dahi okuryazar diploması versek, bu binaların masrafını çıkarmış oluruz diyorduk.

Bugüne kadar işlerimizi yaparken hiç kimseye muhtaç olmadık. Kimseye para için gitmedik. Göreve geldiğim gün Belediyenin elektrikleri kesildi. İşçimiz maaşını alamayacak durumdaydı. Şu anda ise Türkiye’nin en zengin Belediyesi Karabük Belediyesi’dir. Biz hizmet yolunda bulunurken, sizlerin duaları da Belediyenin kasasını para ile doldurdu.

Karabük’te işsizlik oranı çok yüksek. İşsizliğin önlenebilmesi için 9 sene önce şunu söyledim. Eskipazar’a 30.000 dönüm üzerine kurulacak bir Organize Sanayi, Karabük’te işsizlik sorununu çözer dedim. 30.000 dönümlük Organize Sanayi, Kardemir’in 15 katı büyüklüğünde bir alan demektir. Sonunda Eskipazar’a Organize Sanayi kararı alındı. Fakat düşünceleri büyütemediğimiz için 3.000 dönüm üzerinden müracaat yapıldı. Yani Karabük’teki mevcut Organize Sanayi kadar bir alan. Daha sonra bir Organize Sanayide Yenice’ye kurulmalı 1.500 - 2.000 dönümlük bir alan üzerine dedik.

Karabük’ün bir havaalanına ihtiyacı var. Bunu da Eflani’ye kuralım dedik. Şimdi ise üniversitenin üzerine hiçbir zaman büyük uçakların inip kalkamayacağı bir havaalanı kurmaya başladılar. Hiçbir zaman işimize yaramayacak bir havaalanı. Yarın Karabük’e uluslararası bir havaalanı yapalım dediğimizde ise Karabük’ün hava alanı var diyecekler.

“Hiçbir Zaman Yapamayacağım Bir Şeyin Sözünü Vermedim”
Bugüne kadar siyaset yapıyorum diye hiçbir zaman yapamayacağım bir şeyin sözünü vermedim. Oy almak için yalan söylemedim. Bu arkadaşlarımız yalnız oy peşinde, Karabük’e iş yapma peşinde değiller. Bir yerel yönetici olarak, benim yöneteceğim siyaset Karabük siyasetidir. Her şey hükümetten, devletten beklenmez. Sizin burada büyük düşüncelerle alacağınız kararlar sorunları çözer. Biz Karabük Belediyesi’ni bu durumlara getirirken iktidarda mıydık?

Belediye Başkanlığı seçiminde sadece kendi partimden değil, diğer bütün partilerdeki arkadaşlardan oy alarak seçildim. Ben yeniden bu oyların hepsine talibim. Çünkü bizim sesimizi Ankara’ya taşıyacak arkadaşlara ihtiyacımız var. Biz önümüzdeki 5 yıl içerisinde Karabük’ü bir kez daha büyüteceğiz. Bunu da hep beraber göreceğiz.

Diğer yandan Ramazan Ayının vazgeçilmezi de Ramazan eğlenceleridir. Ramazan Ayı boyunca her mahallede yapacağımız etkinliklerle, hemşerilerimiz hem geçmiş Ramazanları yâd edecek hem de eğlenecek” dedi.

Ramazan etkinliği 06.06.2018 Çarşamba saat 21.00'de Karabük Mahallesi Sosyal Yaşam merkezi önünde devam edecek olup, tüm halkımız davetlidir.

Ramazan Etkinliklerine katılmak isteyenler www.karabuk.bel.tr adresinden şenliklerin yerini ve günlerini öğrenebilirler.

Post

Başkan Vergili Karabük Halkının Sorunlarını Yerinde Dinliyor

20.11.2018 29 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, düzenlediği mahalle gezileri kapsamında vatandaşların talep ve şikâyetlerini yerinde dinliyor.

Post

Karabük Mahallesi Parkı Açılışa Hazır

20.11.2018 51 Görüntülenme

Karabük Mahallesi’nde yapımı tamamlanan çocuk parkının açılışı 21 Kasım 2018 Çarşamba günü saat 17.00´de yapılacak tören ile hizmete açılacaktır.

Post

Vergili’den Azerbaycan’a Dünya Çapında Tesis

19.11.2018 1339 Görüntülenme

Bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışında başta Umman, Cezayir, Romanya ve İran’da olmak üzere toplam 15 adet demir çelik tesisinin yapımını gerçekleştiren, şu anda Karabük Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyetlerini sürdüren demir çelik tesislerinin kurucusu olan Karabüklü iş adamı Rafet Vergili’nin sahip olduğu Demora Şirketinin Azerbaycan’da kurduğu tesisin 1. etabı açıldı.