Ramazan Programına 7’den 70’e Çok Sayıda Vatandaş Katıldı
Eklenme Tarihi: 04.06.2018 512 Görüntülenme

Ramazan Programına 7’den 70’e Çok Sayıda Vatandaş Katıldı

Karabük Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayı dolayısı ile bir ay boyunca düzenlenen programlar her akşam farklı bir mahallede vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Kılavuzlar Mahallesinde ki programa çocuklar başta olmak üzere mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterdi. Program, çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler ile gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Kılavuzlar Mahallesinde yaptığı konuşmada; “2009 senesinden beri görevdeyim. 9 yıldan bu tarafa Karabük’teki değişimi Karabüklüler yaşıyor, bütün Türkiye’de izliyor. Bizi Türkiye izlerken, bizim içimizden bir kaç kişi de hikâye yazıyor. Bunlarda hiç önemli değil ama bakanların yaptığımız asansörlere nasıl baktığını kendi gözümle gördüm.

Ben göreve geldiğim zaman Karabük Belediyesi’nin elektrikleri kesildi. İşçisinin maaşını veremeyecek durumdaydı. Biz ise şu ana kadar 1 milyon nüfuslu şehirlerden daha fazla hizmet yaptık. 5 yıl gibi bir sürede %97 doğalgazı dağıttık. Kimsenin de ayağını çamura sokmadık. 1 milyon tondan fazla asfalt kullandık. 650 Km su borusu değiştirmemize rağmen Karabük’ün suyunu 1 gün dahi kestirmedik. 9 yıl boyunca hafta sonları ve bayramlarda su sıkıntısı çektik diyemezsiniz. Daha önce hafta sonları ve bayramlarda su kesintileri oluyordu. Kent meydanı, kütüphane, hal, mezbahane, alt geçitler, yürüyen merdivenler, asansörler, otoparklar ve mezarlık düzenlemeleri yaptık. Çok yakında da Valilik binasını yıkıp, oraya çok güzel bir cami yapacağız.

Karabük bazı konularda büyük düşünemiyor. 9 yıldan beri Karabük’te işsizlik probleminin çözülmesi için Eskipazar’a Organize Sanayi kurulması gerekli ve bu Organize Sanayinin de 30.000 dönüm olması lazım diyorum. Sonunda bundan 2 sene önce bir karar aldırtıyorum. Bakan bey'de 30.000 dönüm üzerinden müracaat edildiğinde ödeneklerin verilmesi ile ilgili söz veriyor. Ama yapılan müracaat 3.000 dönüm üzerinden.

En Büyük Sıkıntım Düşünceleri Büyültememek
Üniversite bugün 50.000 nüfusa ulaştı. Göreve geldiğim zaman ilk yaptığım işlerden birisi Üniversite alanını 4.000 dönüme çıkarmak oldu. Eflani’ye uluslararası büyük bir hava alanı yapalım dedim. Şimdi üniversitenin üstündeki bir alana havaalanı yapmaya kalkıyorlar. 900 metrelik pist alanı var. Ancak küçük uçakların inebileceği bir havaalanı olur. Hiçbir zaman büyük uçak inemez. İleride bize uluslararası bir havaalanı yapın dediğimizde sizin havaalanınız var diyecekler. Benim Karabük’teki en büyük sıkıntım düşünceleri büyültememektir.

Yenice’de Organize Sanayi yapalım dedik. 40 dönüm arazi bulmuşlar. 40 dönüm arazinin hepiniz ne olduğunu biliyorsunuz. Bakan bey’le konuştum. Arazinin paftalarını hazırlayıp size yollayacağım. Bu araziyi 2.000 - 2.500 dönüme çıkartalım dedim. Bakan bey’de tamam ne gerekiyorsa yapalım dedi. Bakan bey’e buradan teşekkürlerimi sunuyorum.

Bizim taleplerimizi ve düşüncelerimizi bugüne kadar Ankara’ya taşıyacak bir arkadaşımız olmadı. Ankara’ya bizden bir temsilci yollasak, Karabük’te çok şeyi değiştireceğiz.

Diğer yandan Ramazan Ayı’nın vazgeçilmezi de Ramazan eğlenceleridir. Ramazan Ay'ı boyunca her mahallede yapacağımız etkinliklerle, hemşerilerimiz hem geçmiş Ramazanları yâd edecek hem de eğlenecek” dedi.

Ramazan etkinliği 04.06.2018 Pazartesi saat 21.00'de Yeşil Mahalle Esentepe kapalı pazar yerinde devam edecek olup, tüm halkımız davetlidir.

Ramazan Etkinliklerine katılmak isteyenlerwww.karabuk.bel.tradresinden şenliklerin yerini ve günlerini öğrenebilirler.

Post

Başkan Vergili Karabük Halkının Sorunlarını Yerinde Dinliyor

20.11.2018 29 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, düzenlediği mahalle gezileri kapsamında vatandaşların talep ve şikâyetlerini yerinde dinliyor.

Post

Karabük Mahallesi Parkı Açılışa Hazır

20.11.2018 49 Görüntülenme

Karabük Mahallesi’nde yapımı tamamlanan çocuk parkının açılışı 21 Kasım 2018 Çarşamba günü saat 17.00´de yapılacak tören ile hizmete açılacaktır.

Post

Vergili’den Azerbaycan’a Dünya Çapında Tesis

19.11.2018 1326 Görüntülenme

Bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışında başta Umman, Cezayir, Romanya ve İran’da olmak üzere toplam 15 adet demir çelik tesisinin yapımını gerçekleştiren, şu anda Karabük Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyetlerini sürdüren demir çelik tesislerinin kurucusu olan Karabüklü iş adamı Rafet Vergili’nin sahip olduğu Demora Şirketinin Azerbaycan’da kurduğu tesisin 1. etabı açıldı.