Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümünü Kutladık
Eklenme Tarihi: 18.03.2018 757 Görüntülenme

Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümünü Kutladık

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü tüm yurtta olduğu gibi ilimiz Karabük’te de düzenlenen törenle kutlandı.

Beşbinevler Şehitlik Anıtında başlayan törene Eski TBMM Başkanı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük Valisi Kemal Çeber, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal, Garnizon Komutanı Albay Tekin Nemlioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Fatih Ağca, Karabük Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, diğer protokol üyeleri, askeri erkan, şehit yakınları ve gaziler, sivil toplum örgütleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından askerler tarafından şehitler anısına 3 el saygı atışı yapıldı. Daha sonra Karabük Valiliği, Karabük Belediyesi ve şehit aileleri dernekleri tarafından şehitliğe çelenk sunuldu.

Beşbinevler Şehitlik Anıtındaki tören Jandarma Üsteğmen Gökhan Evranlı ve Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütü PYD/PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit edilen Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar'ın annesi Ülker Akpınar'ın günün anlam ve önemini belirten konuşmalarının ardından şiirlerin okunması ve protokol üyeleri ile şehit yakınları tarafından Şehitlik Anıtına karanfillerin bırakılması ile son buldu.

Beşbinevler Şehitlik Anıtındaki programın sonunda Beşbinevler Şehitlik Anıtından 100. Mahallesi'ndeki İl Kültür Merkezine kadar kortej yürüyüşü düzenlendi. Polis Özel Hareket ve Jandarmanın ellerinde dev bayraklarla katıldığı yürüyüşe protokol üyeleri ile birlikte ticari taksiler, minibüsler ve KARDOFF üyeleri de araçları ile eşlik etti.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı 100. Yıl İl Kültür Merkezinde devam etti.

Post

“IAAF Çocuk Atletizmi” Koordinatörü Ayaz´dan Başkan Vergili’ye Ziyaret

16.11.2018 85 Görüntülenme

Karabük Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün talebi doğrultusunda Karabük’te organize edilecek “IAAF (International Association of Athletics Federations) Çocuk Atletizmi” projesi ile ilgili bilgi vermek ve nezaket ziyaretinde bulunmak için Karabük Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Çetin, IAAF Çocuk Atletizmi Koordinatörü Necdet Ayaz, Milli Atlet İsmail Akçay ve Atletizm Federasyonu Personeli Kübra Islak Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye ziyarette bulunarak, çeşitli hediyeler takdim ettiler.

Post

Gezici Başkanlık Ofisi Yeşil Mahalleye Kuruldu

15.11.2018 96 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, vatandaşların ayağına kadar giderek sorunlarını bizzat yerinde dinliyor.

Post

114. Park 5000 Evler Mahallesi Merkez Camii Yanında Hizmete Açıldı

14.11.2018 166 Görüntülenme

Karabük Belediyesi tarafından tamamlanan 114. parkın açılışı, 5000 Evler Mahallesi Merkez Camii yanında düzenlenen tören ile gerçekleştirildi.