Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümünü Kutladık
Eklenme Tarihi: 18.03.2018 593 Görüntülenme

Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümünü Kutladık

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü tüm yurtta olduğu gibi ilimiz Karabük’te de düzenlenen törenle kutlandı.

Beşbinevler Şehitlik Anıtında başlayan törene Eski TBMM Başkanı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük Valisi Kemal Çeber, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal, Garnizon Komutanı Albay Tekin Nemlioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Fatih Ağca, Karabük Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, diğer protokol üyeleri, askeri erkan, şehit yakınları ve gaziler, sivil toplum örgütleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından askerler tarafından şehitler anısına 3 el saygı atışı yapıldı. Daha sonra Karabük Valiliği, Karabük Belediyesi ve şehit aileleri dernekleri tarafından şehitliğe çelenk sunuldu.

Beşbinevler Şehitlik Anıtındaki tören Jandarma Üsteğmen Gökhan Evranlı ve Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütü PYD/PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit edilen Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar'ın annesi Ülker Akpınar'ın günün anlam ve önemini belirten konuşmalarının ardından şiirlerin okunması ve protokol üyeleri ile şehit yakınları tarafından Şehitlik Anıtına karanfillerin bırakılması ile son buldu.

Beşbinevler Şehitlik Anıtındaki programın sonunda Beşbinevler Şehitlik Anıtından 100. Mahallesi'ndeki İl Kültür Merkezine kadar kortej yürüyüşü düzenlendi. Polis Özel Hareket ve Jandarmanın ellerinde dev bayraklarla katıldığı yürüyüşe protokol üyeleri ile birlikte ticari taksiler, minibüsler ve KARDOFF üyeleri de araçları ile eşlik etti.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı 100. Yıl İl Kültür Merkezinde devam etti.

Post

İlaçlama Çalışmaları Devam Ediyor

18.07.2018 456 Görüntülenme

Karabük Belediyesi, halkın yaz aylarını daha rahat bir şekilde geçirmesi için larva ilaçlaması çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Post

Temmuz Ayı Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

17.07.2018 212 Görüntülenme

Mahalle muhtarlarının her ay düzenli olarak gerçekleştirdikleri muhtarlar toplantısının Temmuz ayı toplantısı yapıldı.

Post

Teknokent Yönetici Anonim Şirketi’nin İmzaları Atıldı

17.07.2018 219 Görüntülenme

Karabük Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi, 4691 sayılı Kanun’un ilgili hükümleri kapsamında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca onaylanan Teknokent için Yönetici Şirket Kurulması için imza töreni düzenlendi.