Vergili: “Ermeniler Sözde Soykırım İle Kanlı Eylemlerini Dikkatlerden Kaçırmaya Çalışmaktadır”
Eklenme Tarihi: 10.12.2009 451 Görüntülenme

Vergili: “Ermeniler Sözde Soykırım İle Kanlı Eylemlerini Dikkatlerden Kaçırmaya Çalışmaktadır”

Soykırım bir insanlık suçudur. Sözde Ermeni Soykırımı biz Türklerin üzerine atılmış en büyük haksızlıktır.

Tarih boyunca, Türkler ve Ermeniler bin yıl aynı coğrafyada birlikte yaşamışlar ve aynı kültürel değerleri benimsemişlerdir. Defalarca Bizanslılar tarafından tehcir edilen ve zulme uğrayan Ermeniler, önce Selçuklu Türkleri ve daha sonra Osmanlı Türkleri ile dostluk dolu asırlar geçirmişlerdir. Osmanlılar ''Millet-i Sadıka'' olarak gördükleri Ermenileri hiçbir ayrım yapmadan değerlendirmişler.

Türklerin hoşgörüsüne rağmen, yabancı devletlerle ittifak etmek suretiyle Türklerle mücadeleye başlayan Ermeniler, Batının desteğini alabilmek için kendilerini “ezilen bir toplum” olarak göstermeye ve “Anadolu üzerindeki egemenlik haklarını Türklerin gasp ettiği”ni dile getirmeye başlamışlardır.

Tüm dünya araştırmacılarına da açık olan Türk arşivlerinde böylesi bir niyeti ortaya konan tek bir belge bulunmadığı gibi, başka yere nakletme süreci ile ilgili sorunlara ne kadar insancıl olarak yaklaşıldığını gösteren ve süreçte zarar görme olasılıklarını en aza indirme gayretlerini ortaya koyan birçok belge bulunmaktadır.

Bugün, maksatlı olarak gündemde tutulmaya çalışılan sözde Ermeni sorununun ne derece mesnetsiz olduğunu ve ne tür çıkar kaygıları ile ortaya atıldığını daha iyi anlayabilmek için tarihsel gelişiminin incelendiğinde açıkça görüleceği gibi Türk Tarihçilerimizin Ermeni Tarihçilerine asıl gerçeği, bilgi ve belgeleri ile gün yüzüne çıkarma teklifine hiçbir zaman cevap dahi verememişlerdir.

Her fırsatta asılsız soykırım iddialarıyla dünya kamuoyunu meşgul ederek, kendi gerçekleştirdikleri kanlı eylemleri dikkatlerden kaçırmaya çalışan Ermenilerce gerçekleştirilen terör saldırılarını lanetliyor, bu saldırılarda yitirdiğimiz tüm şehitlerimizi bu vesileyle bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.