Ermenilerce Gerçekleştirilen Terör Saldırılarını Lanetliyoruz
Eklenme Tarihi: 04.07.2009 443 Görüntülenme

Ermenilerce Gerçekleştirilen Terör Saldırılarını Lanetliyoruz

Temmuz ayı, Ermeni terör örgütlerince gerçekleştirilen kanlı eylemlerin yoğun olarak yaşandığı bir aydır.

Kronolojik olarak bakıldığında, bu ay içerisinde gerçekleştirilen ilk kanlı eylem, 21 Temmuz 1905 tarihinde Cuma namazı sonrası Yıldız Camii’nde Osmanlı Padişahı II. Abdülhamid'e suikast girişiminde bulunulmasıdır. Önceden ayarlanan saatli bombanın patlaması sonucunda, camiden birkaç dakikalık gecikmeyle çıkan padişah kurtulmuş, ancak çevredeki 26 kişi hayatını kaybetmiş, 56 kişi de yaralanmıştır.

Yine, İttihat ve Terakki’nin üç önemli isminden Cemal Paşa 22 Temmuz 1922’de Tiflis'te, Talat Paşa 15 Mart 1921’de Berlin’de, Enver Paşa ise, 4 Ağustos 1922’de Tacikistan’da Ermenilerce katledilmiştir.

8 Temmuz 1978 tarihinde Paris Büyükelçiliği Çalışma Ataşeliği ve Türkiye Turizm Bürosu’na bombalı saldırı düzenlenmiş, bu saldırıyı “Ermeni Soykırım Adalet Komandoları” adlı terör örgütü üstlenmiştir.

31 Temmuz 1980’de Atina İdari Ataşemiz Galip Özmen ve kızı Neslihan Özmen acımasızca katledilirken, 15 Temmuz 1983’te ASALA mensubu teröristlerce, Paris Orly Havalimanı THY Bürosuna bombalı saldırı düzenlenmiştir. Söz konusu saldırı, sekiz kişinin hayatını kaybetmesine, altmış kişinin de yaralanmasına sebep olmuştur.

Her fırsatta asılsız soykırım iddialarıyla dünya kamuoyunu meşgul ederek, kendi gerçekleştirdikleri kanlı eylemleri dikkatlerden kaçırmaya çalışan Ermenilerce gerçekleştirilen terör saldırılarını lanetliyor, bu saldırılarda yitirdiğimiz tüm şehitlerimizi bu vesileyle bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.