Ramazan Programına 7’den 70’e Çok Sayıda Vatandaş Katıldı
Eklenme Tarihi: 12.06.2018 205 Görüntülenme

Ramazan Programına 7’den 70’e Çok Sayıda Vatandaş Katıldı

Karabük Belediyesi tarafından her yıl Ramazan Ayı dolayısı ile bir ay boyunca düzenlenen programlar, her akşam farklı bir mahallede vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Şirinevler Mahallesi Ticaret Merkezi önünde ki programa çocuklar başta olmak üzere mahalle sakinleri yoğun ilgi gösterdi.

Karabük Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğince Şirinevler Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezinde açılan kursları başarı ile bitiren kursiyerlere sertifikalarının verilmesi ile başlayan program çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler ile gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Sosyal Yaşam Merkezi sertifika dağıtımında yaptığı konuşmada; “Görevimin 9’uncu senesindeyim. 9 senedir yapmış olduğumuz hizmetleri yalnız Karabük değil, bütün Türkiye izlemektedir. Şu ana kadar yapmış olduğumuz hizmetler 1 milyon nüfuslu bir şehirden daha fazladır. Göreve geldiğim gün Belediyenin elektrikleri kesildi. İşçimiz maaşını alamayacak durumdaydı. Görev sürem boyunca işçimiz maaşını 1 gün bile geç almadı. Meydan, mezbahane, hal, alt ve üst geçitler, ticaret merkezleri, yürüyen merdivenler ve asansörlerle şehrimize çok farklı bir kimlik kazandırmış olduk. Bunların dışında 1 milyon tondan fazla asfalt kullandık. Kilometrelerce kaldırım ve istinat duvarları yaptık. 650 Km su tesisatını değiştirdik. Fakat hiçbir zaman para sıkıntısı çekmedim. Tabi Karabük Belediyesi’nin kasasına dışarıdan kimsenin elini sokturtmadık. Şu anda Türkiye’nin en zengin Belediyesi Karabük Belediyesi’dir. Biz hizmet yolunda bulunurken, Karabüklülerin duası da Karabük Belediyesi’nin kasasını para ile doldurdu. Karabük’te köklü değişiklikler yaptık. Karabük Belediyesi’nin yapmış olduğu işleri Türkiye’de çoğu belediye örnek aldı.

Karabük’te birçok şeyi değiştirdim. 9 yıl boyunca şunu söyledim. Karabük’te ki en büyük problem işsizlik problemidir dedim. Eskipazar’a 30.000 dönüm üzerine büyük bir Organize Sanayi kuralım dedim. Söylediğim program yapılsaydı, bugün otomobil fabrikası ile ilgili konuşabilirdik. Biz 30.000 dönüm derken, 3.000 dönüm üzerine müracaat edildi. Mevcut Organize Sanayi kadar bir alan, benim söylediğim ise Kardemir’in 15 katı büyüklüğünde bir alandı. Yenice’ye de 1.500 - 2.000 dönüm üzerine bir Organize Sanayi kuralım dedim. Fakat Organize Sanayiye ayırdıkları alan 40 dönüm.

Eflani’ye de uluslararası bir havaalanı yapalım dedik. Şimdi ise üniversitenin üzerindeki bir alana 900 metre pisti olan sadece küçük uçakların inip kalkabileceği ve kesinlikle büyük uçakların inip kalkamayacağı bir havaalanı yapıyorlar. Sıkıntımız şimdiye kadar bu düşüncelerimizi Ankara’da aktaracak bir arkadaşımızın olmamasıdır.

Diğer yandan Ramazan Ayı’nın vazgeçilmezi de Ramazan eğlenceleridir. Ramazan Ay'ı boyunca her mahallede yapacağımız etkinliklerle, hemşerilerimiz hem geçmiş Ramazanları yâd edecek hem de eğlenecek” dedi.

Ramazan etkinliği 12.06.2018 Salı saat 21.00'de 5000 Evler Mahallesi Cumhuriyet Parkında devam edecek olup, tüm halkımız davetlidir.

Ramazan Etkinliklerine katılmak isteyenler www.karabuk.bel.tr adresinden şenliklerin yerini ve günlerini öğrenebilirler.

Post

Başkan Vergili KBÜ Mezuniyet Törenine Katıldı

21.06.2018 47 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Üniversitesi 2017 – 2018 akademik yılı mezuniyet törenine katıldı.

Post

Kanyon Park (Spor Vadisi) Projesinin Temeli Atılıyor

20.06.2018 277 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili´nin 2014 seçim projeleri arasında yer alan ve Cazibe Merkezi olarak adlandırdığı Kanyon Park (Spor Vadisi) Projesinin temeli 22 Haziran Cuma, saat 18:30´da, görkemli bir tören ile 5000 Evler Mh. Kanyon Köprü mevkiinde atılıyor.

Post

Kaya’dan Başkan Vergili’ye Teşekkür Ziyareti

18.06.2018 77 Görüntülenme

İstanbul’da yaşayan Safranbolulu Safiye Kaya, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin yaptığı hizmetlerden dolayı bir vatandaş olarak çok memnun olduğunu, özelliklede yürüyen merdiven ve asansör hizmetlerini çok güzel bulması nedeni ile Başkan Vergili’ye teşekkür edip, hat ve tezhip sanatıyla yazılmış İstiklal Marşı’nın yazılı olduğu bir tablo hediye etti.