Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümünü Kutladık
Eklenme Tarihi: 18.03.2018 405 Görüntülenme

Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümünü Kutladık

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü tüm yurtta olduğu gibi ilimiz Karabük’te de düzenlenen törenle kutlandı.

Beşbinevler Şehitlik Anıtında başlayan törene Eski TBMM Başkanı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük Valisi Kemal Çeber, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal, Garnizon Komutanı Albay Tekin Nemlioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Fatih Ağca, Karabük Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, diğer protokol üyeleri, askeri erkan, şehit yakınları ve gaziler, sivil toplum örgütleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından askerler tarafından şehitler anısına 3 el saygı atışı yapıldı. Daha sonra Karabük Valiliği, Karabük Belediyesi ve şehit aileleri dernekleri tarafından şehitliğe çelenk sunuldu.

Beşbinevler Şehitlik Anıtındaki tören Jandarma Üsteğmen Gökhan Evranlı ve Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütü PYD/PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit edilen Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar'ın annesi Ülker Akpınar'ın günün anlam ve önemini belirten konuşmalarının ardından şiirlerin okunması ve protokol üyeleri ile şehit yakınları tarafından Şehitlik Anıtına karanfillerin bırakılması ile son buldu.

Beşbinevler Şehitlik Anıtındaki programın sonunda Beşbinevler Şehitlik Anıtından 100. Mahallesi'ndeki İl Kültür Merkezine kadar kortej yürüyüşü düzenlendi. Polis Özel Hareket ve Jandarmanın ellerinde dev bayraklarla katıldığı yürüyüşe protokol üyeleri ile birlikte ticari taksiler, minibüsler ve KARDOFF üyeleri de araçları ile eşlik etti.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı 100. Yıl İl Kültür Merkezinde devam etti.

Post

Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır’dan Başkan Vergili´ye Ziyaret

25.04.2018 17 Görüntülenme

Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye nezaket ziyaretinde bulunarak, hediye takdim etti.

Post

KBÜ Genel Sekreteri Lütfü Köm’den Başkan Vergili´ye Ziyaret

25.04.2018 18 Görüntülenme

Karabük Üniversitesi Genel Sekreteri Lütfü Köm, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye makamında nezaket ziyaretinde bulunarak, hediye takdim etti.

Post

Başkanlık Makamına Enes Ünlü Oturdu

24.04.2018 248 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanlığı Makamına temsili olarak Mevlana İmam Hatip Ortaokulu 7. Sınıf Öğrencisi Enes Ünlü oturdu.