Başkan Vergili:
Eklenme Tarihi: 12.03.2018 280 Görüntülenme

Başkan Vergili: "Ne Söylediysek Onu Yapıyoruz"

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; Karabük’te yaşanan hava ve çevre kirliliği ile ilgili (Kardemir ve Marzinc) 3 Ekim 2017‘de ne söylediysem, şu anda aynı şekilde söylemlerinin ve mücadelesinin arkasında olduğunu ifade etti.

Başkan Vergili'nin, 7 Mart 2018’de BRTV de Zafer Acar ile Gündem Programındaki Karabük’te yaşanan hava ve çevre kirliliği ile ilgili (Kardemir ve Marzinc) konusundaki açıklamaları şu şekildedir.

Vergili, yaptığı açıklamada; “Benim vermiş olduğum mücadelenin sonunda Marzinc’in kriterlere uygun bir fabrika olarak çalışmasıyla ilgili nasıl bir adım attığımı kurulan komisyonla konuşabilirsiniz” dedi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, hem çevre hem insan sağlığı ve de çalışanların sağlığıyla ilgili her türlü girişimde bulunduklarını ve komisyonla birlikte ilk defa Marzinc fabrikasına gittiğini söyleyerek, toplantılar yapıldığını ve bu toplantıların devam edeceğini aktardı. Periyodik olarak toplantıların yapılacağını ve bu toplantılar dışında da ayrıca komisyonun denetimler yapacağını belirterek, Marzinc’in kurulan komisyon eşliğinde çalışacağını söyledi.

Başkan Vergili, yapmış olduğumuz mücadele verimini verdi diyerek, Marzinc ile çevre, insan sağlığı ve çalışanların sağlıyla ilgili her türlü prensip de anlaştıklarını söyleyerek sözlerini noktaladı.

Post

Başkan Vergili KBÜ Mezuniyet Törenine Katıldı

21.06.2018 57 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Üniversitesi 2017 – 2018 akademik yılı mezuniyet törenine katıldı.

Post

Kanyon Park (Spor Vadisi) Projesinin Temeli Atılıyor

20.06.2018 285 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili´nin 2014 seçim projeleri arasında yer alan ve Cazibe Merkezi olarak adlandırdığı Kanyon Park (Spor Vadisi) Projesinin temeli 22 Haziran Cuma, saat 18:30´da, görkemli bir tören ile 5000 Evler Mh. Kanyon Köprü mevkiinde atılıyor.

Post

Kaya’dan Başkan Vergili’ye Teşekkür Ziyareti

18.06.2018 77 Görüntülenme

İstanbul’da yaşayan Safranbolulu Safiye Kaya, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin yaptığı hizmetlerden dolayı bir vatandaş olarak çok memnun olduğunu, özelliklede yürüyen merdiven ve asansör hizmetlerini çok güzel bulması nedeni ile Başkan Vergili’ye teşekkür edip, hat ve tezhip sanatıyla yazılmış İstiklal Marşı’nın yazılı olduğu bir tablo hediye etti.