Başkan Vergili:
Eklenme Tarihi: 12.03.2018 97 Görüntülenme

Başkan Vergili: "Ne Söylediysek Onu Yapıyoruz"

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; Karabük’te yaşanan hava ve çevre kirliliği ile ilgili (Kardemir ve Marzinc) 3 Ekim 2017‘de ne söylediysem, şu anda aynı şekilde söylemlerinin ve mücadelesinin arkasında olduğunu ifade etti.

Başkan Vergili'nin, 7 Mart 2018’de BRTV de Zafer Acar ile Gündem Programındaki Karabük’te yaşanan hava ve çevre kirliliği ile ilgili (Kardemir ve Marzinc) konusundaki açıklamaları şu şekildedir.

Vergili, yaptığı açıklamada; “Benim vermiş olduğum mücadelenin sonunda Marzinc’in kriterlere uygun bir fabrika olarak çalışmasıyla ilgili nasıl bir adım attığımı kurulan komisyonla konuşabilirsiniz” dedi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, hem çevre hem insan sağlığı ve de çalışanların sağlığıyla ilgili her türlü girişimde bulunduklarını ve komisyonla birlikte ilk defa Marzinc fabrikasına gittiğini söyleyerek, toplantılar yapıldığını ve bu toplantıların devam edeceğini aktardı. Periyodik olarak toplantıların yapılacağını ve bu toplantılar dışında da ayrıca komisyonun denetimler yapacağını belirterek, Marzinc’in kurulan komisyon eşliğinde çalışacağını söyledi.

Başkan Vergili, yapmış olduğumuz mücadele verimini verdi diyerek, Marzinc ile çevre, insan sağlığı ve çalışanların sağlıyla ilgili her türlü prensip de anlaştıklarını söyleyerek sözlerini noktaladı.

Post

Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümünü Kutladık

18.03.2018 124 Görüntülenme

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü tüm yurtta olduğu gibi ilimiz Karabük’te de düzenlenen törenle kutlandı.

Post

İstinat Duvarı ve Merdiven Çalışmaları Devam Ediyor

17.03.2018 257 Görüntülenme

Karabük Belediyesi vatandaşların isteklerini değerlendirerek, her noktaya en sağlıklı ve en güvenilir hizmeti ulaştırıyor.

Post

Şehit Mezarlıklarımız Çiçeklendirildi

17.03.2018 155 Görüntülenme

Karabük Belediyesi Park ve Bahçeler ekiplerimizce, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma günü öncesi, şehit mezarlıklarımızın bakımı yapılıp çiçeklendirildi.