Engelliler Günü Dolayısı ile Başkan Vergili´ye Ziyaret
Eklenme Tarihi: 04.12.2017 463 Görüntülenme

Engelliler Günü Dolayısı ile Başkan Vergili´ye Ziyaret

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısı ile Türkiye Sakatlar Derneği Karabük Şube Başkanı Muhittin Yılmaz ve Başkan Yardımcısı Mustafa Toronoğlu, Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Gümüş, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı ve Sosyal İşler Şube Müdürü Sezgin Küçüktepe, Rehberlik Araştırma Müdürü Erdem Durmuş, Yaşama Sevinci Özel Eğitim Okulu ve Sevgibağı Özel Eğitim ve Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Hakan Balcı, Karabük Belediyesi Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Ünal Bıçakcı ve özel eğitim okullarında okuyan öğrenciler Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili´yi makamında ziyaret ettiler.

Desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye teşekkür eden Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Gümüş; “Ziyaretimizi kabul ettiğiniz için ve bizlere verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür ederim. Bizim için her engelli vatandaşımız kıymetli ve değerlidir. Yeter ki onlara yetersizlik alanını değerlendirebileceği imkanlar verilsin. Bu imkanlar da Belediyemiz ve Valiliğimiz tarafından en üst seviyede sağlanmaktadır. Bu sayede herhangi bir engel türüne bakılmaksızın tüm engelli vatandaşlarımız geleceğe umut ve sevinç ile bakıyorlar. Mutlulukları yüzlerinden okunuyor. Yollar, caddeler ve parklar engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırabileceği şekilde dizayn ediliyor. Engelli vatandaşlarımızda bunlardan en üst düzeyde faydalanıyorlar. Bunların da yansımalarını çok iyi bir şekilde gözlemliyoruz. Engelleri yüreklerden ve kafalarımızdan kaldırdığımız takdirde hiç bir engelin olmayacağının da bilincindeyiz. Sizlerde engellilerimizin sadece belirli gün ve tarihlerde değil her zaman yanlarındasınız” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Sezgin Küçüktepe ise yaptığı açıklamada; “Karabük Belediyesi ile birlikte engelli vatandaşlarımızla ilgili yürüttüğümüz bazı çalışmalarımız var. Özellikle Karabük Belediyesi'nin Sosyal Yaşam Merkezlerinde bu çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu konularda bizlere destek olup, olanaklar sağlıyorsunuz. Bu sayede de bizlerin engelli vatandaşlarımızla ve aileleri ile buluşmamıza vesile oluyorsunuz” dedi.

Türkiye Sakatlar Derneği Karabük Şube Başkanı Muhittin Yılmaz; “Engelli arkadaşlarımızın için eğitimde, istihdamda ve ulaşımdaki çalışmaları sizlerle birlikte yürütmekteyiz. Biz birlikte sorunlarımızı ve engellerimizi aşıyoruz. Şehir içersindeki engelli rampalarının, kaldırımlarının ve toplu taşıma araçlarının uygunluğu noktasında Karabük Belediyesi olarak sizlerin çok büyük destekleri var. Sizlere bu konuda çok teşekkür ediyorum” dedi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ise derneklerin çalışmalarından son derece memnun olduğunu ifade ederek, bir şehrin eksiklerinin mutlaka olacağını fakat bu eksikliklerin el birliği ile giderilmesi noktasında çalışmaların devam ettiğini ve edeceğini söyledi. Başkan Vergili; “Unutmayalım ki hepimiz birer engelli adayıyız. Bugünlerimizi sağlık ile yaşıyor olmamız, yarınlarımızı da bu şekilde geçireceğimiz anlamına gelmiyor. Sadece 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde değil her zaman tüm vatandaşlarımızı engellilerin sorunlarına daha duyarlı olmalı ve sorunlarının giderilmesi yönünde yürütülen çalışmalara destek olunması gerekir” dedi.


Post

Başkan Vergili´den Esnaflara Moral Desteği

23.02.2018 179 Görüntülenme

Başkan Vergili esnaf ziyaretlerine ONEL Alışveriş Merkezindeki esnafları ziyaret ederek devam etti. Esnafların iş yerlerini tek tek ziyaret eden Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, esnafların şikayetlerini ve isteklerini dinleyerek not aldırdı.

Post

SİYAMDER Karabük Şubesinden Başkan Vergili´ye Ziyaret

23.02.2018 38 Görüntülenme

Sivil Yaşam Derneği (SİYAMDER) Karabük Şube Başkanı Yunus Ölmez ve İç İlişkiler Direktörü Sinem Kasım, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’yi makamında ziyaret ettiler.

Post

Karabük Dernekler Temsilcilerinden Başkan Vergili´ye Ziyaret

23.02.2018 62 Görüntülenme

Karabük´te ki Dernekler adına Dernek Temsilcilerinden KESDER Başkanı Mithat Yurt, KARÜNDER Başkanı Erkan Börekçi ve Ovacıklılar Derneği Başkanı Mehmet Deligöz, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’yi makamında ziyaret ettiler.