Kılavuzlar Parkı Hizmete Açıldı
Eklenme Tarihi: 06.10.2017 603 Görüntülenme

Kılavuzlar Parkı Hizmete Açıldı

Kılavuzlar Mahallesi Vatan Caddesinde yapımı tamamlanan çocuk parkı düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Karabük Belediyesi tarafından “Her Mahalleye Bir Park” projesi kapsamında Kılavuzlar Mahallesi Vatan Caddesinde yapımı kısa sürede tamamlanan çocuk parkı açılışı yapıldı.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili açılış öncesi yaptığı konuşmasında; “Biz kente yoluyla suyuyla yeşil kuşak parklarıyla şehrimizi bir yaşam alanına çevirdik. Karabük, benim görevim bitmeden Türkiye’de yaşanılabilir şehirler içerisindeki ilk 5 sırada yerini alacak. Burada Demir Çelik teknoloji imkanlarından faydalanacak. Bacasından bir tane bile duman çıkartmayacak. Bilançosunda milyonlarca dolar kar gösteren bir firma bir memleketteki yaşam alanlarını ve yaşamı da düşünecek. Eğer birileri buranın sahibi ise Karabük’teki 150 bin kişiye de hizmet edecek. Karabük nasıl onlara hizmet ediyorsa.

Başka konu ise Marzinc diye bir firma kuruldu. Biz onayladık ama bize dediler ki Avrupa’da şehrin ortasında çalışıyor. Biz de aynı kriterlerde çalışacağız dediler. İncelediğimiz zaman Avrupa’nın kriterlerinin hiçbir tanesine uymadığını gördük. Biz teknolojiye uyan fabrikalara karşı değiliz. Avrupa hangi kriterlerle çalışıyorsa sende bu kriterlerle çalışmak mecburiyetindesin. Türkiye’deki ilk 500 zenginin içerisindeki ilk 100 zenginleri olan firmaların fabrikalarının çöp deposunu Karabük’e hiçbir zaman yaptırmayacağız. Önümüzdeki haftalardan sonra bütün programlarımızı göreceksiniz. Bu fabrika kendini düzeltene kadar fabrikanın faaliyetleri durdurulacak. Bunu ister Devlet, Bakanlık durdurur ama Karabük’teki halk durdurur. Bunun önderi de ben olacağım. Her türlü cezasına, belasına razıyım. Kriterlere uymadığı zaman fabrikalarını söküp gidecekler. Buradaki çöplerini, tozlarını, pisliklerini kamyonlara yükleyip kamyonlarına yüklerim. Demir Çelik’te süresini uzatmayacak. 6 ay içerisinde bacalarındaki dumanı düzeltecek. İster bu yatırımı yapar, isterse yapmasın duman çıkan her üniteyi de kapatacak.

Karabük’te biz bu tozun toprağın içerisinde büyüdük. Yeni kuşakların, genç nesilin bu tozun toprağın içerisinde büyümesinin bir anlamı yok. Bunlarla ilgili önümüzdeki 1,5 yıl içerisindeki görevimde her türlü mücadeleyi vereceğim. Görevimin bittiği gün Karabük yaşanabilir şehirler içerisindeki ilk 5 sırada yerini alacak. Havasıyla, suyuyla, yollarıyla, parklarıyla, Sosyal Yaşam Merkezleriyle, eğlence merkezleriyle, spor vadisiyle Karabük bambaşka bir şehir olacak. Bunları diğer şehirdeki arkadaşlarıma mesaj olarak yolluyorum. Aliağa, Kayseri, İskenderun, Payas Türkiye’deki ilk 100 firmanın çöp depoları oldu. Zehir atıklarıyla Amik Ovasını dolduran fabrikalar oldu. Bütün bu şehirlerde aynı sistemi, aynı şekildeki mücadeleyi Karabük’ten başlatıp bu fabrikaların hepsini düzelttireceğiz. Bugünden itibaren tek uğraşacağım konu bu olacak. Siz de şahit olacaksınız.

Önümüzdeki haftadan itibaren Marzinc firması çalışmayacak. Bizim yapmış olduğumuz işin bir tarafı siyaset. İktidar partisi de bunun hesabını çok iyi yapsın. Nasıl 2009 yılında kapı kapı gezdim. 2019 yılına kadar kapı kapı gezer bu işi Devlet, Hükümet yapmadı diye anlatırım. Karabük 3 milletvekili çıkartacak. Ben inanıyorum Karabük bir tane bile iktidar partisine bir tane bile milletvekili yollamaz. Bizim iktidar partisinden bir tek beklentimiz şu, biz iyi, rahat yaşayalım, çocuğumuzu iyi bir şehirde büyütelim. Bu konuda iktidarda gerekli desteği verecek. Bütün muhalefet partileri de gerekli desteği verecek ama basınımıza geldiğimiz zaman istedikleri gibi oynasınlar. Ellerinde kalem var. Bu konu 10 gündür sürekli olan bir konu. Firmalar bundan bilgili. Analizler yaptırıyorum, etütler yaptırıyorum. Firma buraya üst düzey yöneticilerini yollamıyor. Karabük’teki basını, firmanın reklam müdürü ziyaret ediyor. Bunun takdirini size bırakıyorum. Karabük’teki basını firmanın reklam müdürü ziyaret ediyor. Bugünkü gazete başlıklarına bakıyorum, her başlığın Karabük’te bir anlamı var. Şimdimi aklına geldi, evet kardeşim benim bugün aklıma geldi. Karabük’ü kurtarmak, Karabük’ü kurtarmaya çalışıyorum. Sen varsan varsın, yoksan yoksun. Daha önce niye düşünmedin, daha öncede bize söylediler. Devlet elindeki kriterle atlatılmış, bizi atlatmaları çok değil. Devlet gelip denetliyordu, 3 gün kapatıyordu, 4. gün açıyordu. Bunun hesabını niye sormadın basın olarak. Bizimle beraber olan basında devam edecek. Farklı beklentisi olan basında yolu açık olsun, hayırlı olsun onlara da. Ya Karabüklülerin tamamı bizimle beraber olacak veya kendisine farklı bir yön çizen, çizmiş olduğu yoldan devam edecek. Ben bütün Karabük halkından bu konuda destek bekliyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Kılavuzla Mahallesi Vatan Caddesinde yapımı tamamlanan parkın açılışı gerçekleştirildi.

Post

Başkan Vergili KBÜ Mezuniyet Törenine Katıldı

21.06.2018 57 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Üniversitesi 2017 – 2018 akademik yılı mezuniyet törenine katıldı.

Post

Kanyon Park (Spor Vadisi) Projesinin Temeli Atılıyor

20.06.2018 285 Görüntülenme

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili´nin 2014 seçim projeleri arasında yer alan ve Cazibe Merkezi olarak adlandırdığı Kanyon Park (Spor Vadisi) Projesinin temeli 22 Haziran Cuma, saat 18:30´da, görkemli bir tören ile 5000 Evler Mh. Kanyon Köprü mevkiinde atılıyor.

Post

Kaya’dan Başkan Vergili’ye Teşekkür Ziyareti

18.06.2018 77 Görüntülenme

İstanbul’da yaşayan Safranbolulu Safiye Kaya, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin yaptığı hizmetlerden dolayı bir vatandaş olarak çok memnun olduğunu, özelliklede yürüyen merdiven ve asansör hizmetlerini çok güzel bulması nedeni ile Başkan Vergili’ye teşekkür edip, hat ve tezhip sanatıyla yazılmış İstiklal Marşı’nın yazılı olduğu bir tablo hediye etti.