Kılavuzlar Parkı Hizmete Açıldı
Eklenme Tarihi: 06.10.2017 247 Görüntülenme

Kılavuzlar Parkı Hizmete Açıldı

Kılavuzlar Mahallesi Vatan Caddesinde yapımı tamamlanan çocuk parkı düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Karabük Belediyesi tarafından “Her Mahalleye Bir Park” projesi kapsamında Kılavuzlar Mahallesi Vatan Caddesinde yapımı kısa sürede tamamlanan çocuk parkı açılışı yapıldı.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili açılış öncesi yaptığı konuşmasında; “Biz kente yoluyla suyuyla yeşil kuşak parklarıyla şehrimizi bir yaşam alanına çevirdik. Karabük, benim görevim bitmeden Türkiye’de yaşanılabilir şehirler içerisindeki ilk 5 sırada yerini alacak. Burada Demir Çelik teknoloji imkanlarından faydalanacak. Bacasından bir tane bile duman çıkartmayacak. Bilançosunda milyonlarca dolar kar gösteren bir firma bir memleketteki yaşam alanlarını ve yaşamı da düşünecek. Eğer birileri buranın sahibi ise Karabük’teki 150 bin kişiye de hizmet edecek. Karabük nasıl onlara hizmet ediyorsa.

Başka konu ise Marzinc diye bir firma kuruldu. Biz onayladık ama bize dediler ki Avrupa’da şehrin ortasında çalışıyor. Biz de aynı kriterlerde çalışacağız dediler. İncelediğimiz zaman Avrupa’nın kriterlerinin hiçbir tanesine uymadığını gördük. Biz teknolojiye uyan fabrikalara karşı değiliz. Avrupa hangi kriterlerle çalışıyorsa sende bu kriterlerle çalışmak mecburiyetindesin. Türkiye’deki ilk 500 zenginin içerisindeki ilk 100 zenginleri olan firmaların fabrikalarının çöp deposunu Karabük’e hiçbir zaman yaptırmayacağız. Önümüzdeki haftalardan sonra bütün programlarımızı göreceksiniz. Bu fabrika kendini düzeltene kadar fabrikanın faaliyetleri durdurulacak. Bunu ister Devlet, Bakanlık durdurur ama Karabük’teki halk durdurur. Bunun önderi de ben olacağım. Her türlü cezasına, belasına razıyım. Kriterlere uymadığı zaman fabrikalarını söküp gidecekler. Buradaki çöplerini, tozlarını, pisliklerini kamyonlara yükleyip kamyonlarına yüklerim. Demir Çelik’te süresini uzatmayacak. 6 ay içerisinde bacalarındaki dumanı düzeltecek. İster bu yatırımı yapar, isterse yapmasın duman çıkan her üniteyi de kapatacak.

Karabük’te biz bu tozun toprağın içerisinde büyüdük. Yeni kuşakların, genç nesilin bu tozun toprağın içerisinde büyümesinin bir anlamı yok. Bunlarla ilgili önümüzdeki 1,5 yıl içerisindeki görevimde her türlü mücadeleyi vereceğim. Görevimin bittiği gün Karabük yaşanabilir şehirler içerisindeki ilk 5 sırada yerini alacak. Havasıyla, suyuyla, yollarıyla, parklarıyla, Sosyal Yaşam Merkezleriyle, eğlence merkezleriyle, spor vadisiyle Karabük bambaşka bir şehir olacak. Bunları diğer şehirdeki arkadaşlarıma mesaj olarak yolluyorum. Aliağa, Kayseri, İskenderun, Payas Türkiye’deki ilk 100 firmanın çöp depoları oldu. Zehir atıklarıyla Amik Ovasını dolduran fabrikalar oldu. Bütün bu şehirlerde aynı sistemi, aynı şekildeki mücadeleyi Karabük’ten başlatıp bu fabrikaların hepsini düzelttireceğiz. Bugünden itibaren tek uğraşacağım konu bu olacak. Siz de şahit olacaksınız.

Önümüzdeki haftadan itibaren Marzinc firması çalışmayacak. Bizim yapmış olduğumuz işin bir tarafı siyaset. İktidar partisi de bunun hesabını çok iyi yapsın. Nasıl 2009 yılında kapı kapı gezdim. 2019 yılına kadar kapı kapı gezer bu işi Devlet, Hükümet yapmadı diye anlatırım. Karabük 3 milletvekili çıkartacak. Ben inanıyorum Karabük bir tane bile iktidar partisine bir tane bile milletvekili yollamaz. Bizim iktidar partisinden bir tek beklentimiz şu, biz iyi, rahat yaşayalım, çocuğumuzu iyi bir şehirde büyütelim. Bu konuda iktidarda gerekli desteği verecek. Bütün muhalefet partileri de gerekli desteği verecek ama basınımıza geldiğimiz zaman istedikleri gibi oynasınlar. Ellerinde kalem var. Bu konu 10 gündür sürekli olan bir konu. Firmalar bundan bilgili. Analizler yaptırıyorum, etütler yaptırıyorum. Firma buraya üst düzey yöneticilerini yollamıyor. Karabük’teki basını, firmanın reklam müdürü ziyaret ediyor. Bunun takdirini size bırakıyorum. Karabük’teki basını firmanın reklam müdürü ziyaret ediyor. Bugünkü gazete başlıklarına bakıyorum, her başlığın Karabük’te bir anlamı var. Şimdimi aklına geldi, evet kardeşim benim bugün aklıma geldi. Karabük’ü kurtarmak, Karabük’ü kurtarmaya çalışıyorum. Sen varsan varsın, yoksan yoksun. Daha önce niye düşünmedin, daha öncede bize söylediler. Devlet elindeki kriterle atlatılmış, bizi atlatmaları çok değil. Devlet gelip denetliyordu, 3 gün kapatıyordu, 4. gün açıyordu. Bunun hesabını niye sormadın basın olarak. Bizimle beraber olan basında devam edecek. Farklı beklentisi olan basında yolu açık olsun, hayırlı olsun onlara da. Ya Karabüklülerin tamamı bizimle beraber olacak veya kendisine farklı bir yön çizen, çizmiş olduğu yoldan devam edecek. Ben bütün Karabük halkından bu konuda destek bekliyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Kılavuzla Mahallesi Vatan Caddesinde yapımı tamamlanan parkın açılışı gerçekleştirildi.

Post

Ekim Ayı Muhtarlar Toplantısı Gerçekleştirildi

17.10.2017 134 Görüntülenme

Mahalle Muhtarlarının her ay düzenli olarak gerçekleştirdikleri muhtarlar toplantısının Ekim ayı toplantısı yapıldı.

Post

Gezici Başkanlık Ofisi Kurtuluş Mahallesine Kuruldu

12.10.2017 163 Görüntülenme

Gezici Başkanlık Ofisi uygulamasını hayata geçirdiği günden bu yana her gün bir mahallede vatandaşlarla bir araya gelen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 2017 yılı Gezici Başkanlık Ofisi uygulamasına Kurtuluş Mahallesi ile devam etti.

Post

100. Yıl Mahallesinde Yeni Park Açılışı Yapıldı

12.10.2017 188 Görüntülenme

100. Yıl Mahallesi İmam Hatip Lisesi üstü 1057 No.’lu Sokak’ta yapımı tamamlanan çocuk parkının açılışı düzenlen törenle hizmete girdi.