Kurban Bayramı Öncesi Bazı Tedbirler Alınmıştır
Eklenme Tarihi: 24.11.2009 445 Görüntülenme

Kurban Bayramı Öncesi Bazı Tedbirler Alınmıştır

Saygıdeğer Karabüklüler Tüm hemşehrilerimizin bayramı huzur içinde geçirebilmeleri için Belediyemiz tarafından bir takım önlemler alınmıştır;

1. Belediye mezbahası yanındaki alan, kurban satış yeri olarak belirlenmiştir.
2. Kurbanlık hayvanların veteriner kontrolünden geçmiş ve kulak küpesinin bulunması gerekmektedir.
3. Arzu eden vatandaşlarımız kurbanlarını Belediye mezbahasında ücretsiz olarak kestirebileceklerdir. Sağlık koşulları uygun olmayan, cadde sokak ve park gibi açık alanlarda kurban kesilmemesine vatandaşlarımızın dikkat etmesi gerekmektedir.
4. Hemşehrilerimizin bayram alışverişini daha rahat yapabilmeleri için Cuma pazarı manifaturacılar ve tuhafiyeciler bölümünde seyyar satıcılarımız için yer ayrılmıştır. Şehir içinde satış yapan seyyar satıcılar ve gıda maddesi satanlara müsaade edilmeyecektir.
5. Bayram alışverişleri esnasında sıkıntı yaşayan vatandaşlarımız Alo 153 belediye zabıtasını arayıp ihbarda bulunabilirler.
6. Kurban bayramı tatili boyunca cenaze işlemleri (Alo 153) Zabıta Müdürlüğümüzce yürütülecek olup vatandaşlarımız belediye ile ilgili her türlü sıkıntılarında bu numarayı arayabileceklerdir.
7. 26 Kasım Perşembe arefe günü Kabir ziyaretinde bulunmak isteyen hemşehrilerimiz için sabah saat 10.00’dan akşam saat:16.00’ya kadar her saat başı bir otobüs Beşbinevler ve Karabük Mah. Mezarlıklarına ücretsiz olarak çalışacaktır.
8. Yine arefe günü öğle namazına müteakip Beşbinevler Merkez Camii önünde Beşbinevler Mezarlığına gidecekler için bir otobüs tahsis edilmiştir. Sayının fazla olması durumunda otobüs ikinci seferi gerçekleştirecektir.
9. Sosyal Yardım Merkezimiz Kurban Bayramı tatili boyunca açık olup Kurban paylarını Sosyal Yardım Merkezimize vermek isteyen vatandaşlarımız 415 77 93 numaralı telefonu aradıklarında kurban payları evlerinden alınacaktır.
10. Kurban paylarını bizzat teslim etmek isteyen vatandaşlarımız Yeşil Mah. Atatürk Bulvarı Ulus Ambarı karşısındaki merkezimize teslim edebileceklerdir.
11. Sosyal Yardım Merkezimiz aracılığı ile kumanya almakta olan vatandaşlarımıza aylık kumanyaları bayram öncesi dağıtılmış olup ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza hayırseverlerin bağışlamış oldukları giysi yardımına devam edilmektedir.
12. Karabük Belediyesi olarak işçi personelimize bayram öncesi ikramiye ödemesi yapılmıştır. Ödenen ikramiye miktarı toplamda yaklaşık 80 bin tl. civarındadır.

Bu vesile ile tüm Karabüklü hemşehrilerimizin mübarek Kurban bayramlarını şimdiden kutlar, huzur içinde bir bayram geçirmenizi temenni ederim.

SİTEDE ARA

WHATSAPP NUMARALARIMIZ

ONLINE BELEDİYECİLİK